Jakie zabawki mogą wpłynąć na rozwój psa?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zabawki mogą wpłynąć na rozwój psa?

Artykuł sponsorowany

Zabawki mogą mieć ogromny wpływ na prawidłowy rozwój Twojego psiaka. Planujesz zakup lub adopcję psa i zastanawiasz się, jakie zabawki dołączyć do jego wyprawki? Podpowiadamy, które z nich będą najlepsze dla czworonożnych przyjaciół!

Intelektualny rozwój psa jest bardzo ważny, szczególnie jeśli chcesz uniknąć problemów behawioralnych. Dlatego też każdy psi rodzic powinien zdawać sobie sprawę z istoty zabawek w wyprawce dla psiaka. Jakie konkretnie zabawki warto wybrać?

Zabawki do aportowania

Rzucanie piłki lub frisbee to jedna z najchętniej wybieranych zabaw przez właścicieli psów – w szczególności bardzo aktywnych ras. Co więcej, aportowanie to bardzo rozwijające zajęcie, które wymaga od psa samokontroli i słuchania poleceń. 

Uwielbianą przez psy zabawką, która doskonale sprawdzi się do aportowania, jest oczywiście piłka. Warto wiedzieć, że piłeczki dla psów mogą różnić się od siebie wielkością oraz twardością. Mogą być klasyczne, gładkie, z wypustkami lub piszczące. Koniecznie zwróć na to wszystko uwagę, ponieważ nie każda zabawka będzie odpowiednia dla rasy Twojego psa. 

Zabawki edukacyjne

Doskonałym wyborem będą tak zwane zabawki interaktywne, nazywane też edukacyjnymi. Takie zabawki to doskonały trening behawioralny – podczas zabawy psiak musi się trochę nakombinować oraz wyostrzyć swoje zmysły, w tym najważniejszy psi zmysł, jakim jest węch. Wśród zabawek edukacyjnych dla psów możemy wyróżnić między innymi zabawki stymulujące aktywność oraz pobudzające inteligencję.

Na szczególną uwagę zasługują również zabawki wyciszające. Ta grupa zabawek interaktywnych jest niezwykle ważna w przypadku bardzo aktywnych, a nawet zbyt pobudzonych psiaków. Należy bowiem pamiętać, że wyciszanie emocji psa po nadmiernej ekscytacji czy w chwilach stresowych jest niezwykle ważne dla jego ogólnego samopoczucia oraz zachowania względem opiekunów i otoczenia.

Jeśli szukasz ciekawych zabawek edukacyjnych dla swojego psiaka, koniecznie sprawdź stronę https://i-zoologiczny.pl/zabawki-edukacyjne-dla-psow

Przytulanki dla psów

Psy, podobnie jak dzieci, uwielbiają się przytulać. Dlatego też tak ważne jest, aby zapewnić swojemu psiemu przyjacielowi zabawki przeznaczone do tulenia. Przydadzą się one szczególnie po energicznej zabawie, a także w momencie, kiedy nie będziesz w stanie poświęcić pupilowi wystarczająco dużo uwagi w danej chwili. Taka przytulanka przesiąknięta zapachem opiekuna oraz domu pomaga również podczas nieco dłuższej rozłąki. 

Pamiętaj jednak, aby podarować swojemu psiakowi zabawkę wykonaną z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów. Twój pupil może bowiem próbować pogryźć nową przytulankę, dlatego też należy upewnić się, że nie zagraża ona jego zdrowiu.

Fot.: Genadi Yakovlev/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*