Aparat z funkcją drukowania zdjęć – funkcjonalny gadżet

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Aparat z funkcją drukowania zdjęć – funkcjonalny gadżet

W dobie cyfryzacji i możliwości robienia dobrych jakościowo zdjęć na telefonie zapomniano o tradycyjnych aparatach, których używano dawno temu. Aby zobaczyć wykonane nimi zdjęcia, trzeba było oddać je do wywołania ze specjalnej taśmy. Mniej więcej w tych samych czasach istniały aparaty, które na bieżąco drukowały zdjęcia – zaraz po ich wykonaniu. Dzięki temu pamiątkową fotkę od razu można było włożyć do albumu. Obecnie zapomniano już o kolekcjonowaniu zdjęć i tworzeniu albumów w formie książki, gdyż wszystkie zdjęcia przechowujemy na dyskach w telefonie lub komputerze. 

Aparaty z funkcją drukowania zdjęć przeżywają drugą młodość. Wiele osób nadal docenia papierowe zdjęcia i cieszy się pamiątką, która przetrwa długie lata i nie zginie w gąszczu plików na elektronicznym dysku. Fotografie wykonywane przez ten aparat są małe, poręczne i można je schować np. do portfela. Zwolennicy takiej formy fotografowania cieszą się powrotem do tradycyjnej techniki robienia amatorskich zdjęć i chwalą sobie możliwość wykonywania albumów w formie książki. Takie zdjęcia są przydatne przy tworzeniu tzw. scrapbookingu.  

Aparat natychmiastowy – jak to działa

Kompaktowy aparat natychmiastowy lub polaroid to określenia aparatów z funkcją drukowania zdjęć. Jego mechanizm jest bardzo prosty. Umieszcza się w nim specjalnie zaprojektowane do danego modelu wkłady, które są wykonane z odpowiedniego papieru do zdjęć sklejonego z filmem. Takie wkłady z jednej strony są matowe, a z drugiej pokryte śliską folią. Następnie wykonuje się zdjęcie, aparat w kolejnej chwili je drukuje i “wypluwa” z przeznaczonej do tego przegrody. W pierwszym momencie na papierze nic nie widać. Należy odczekać parę minut, zanim kadr się pojawi.

>> Zobacz: Jak pozbyć się reklam na YouTube?

Zdjęcia wykonywane polaroidem mają szczególny wygląd, niespotykany wśród fotografii wykonywanych inną techniką. Obrazki są małe, lekko niewyraźne i mają charakterystyczne cienie. To sprawia, że mają swój wyjątkowy retro styl, który upodobało sobie wiele osób.  Unikalność takich fotografii podkreśla fakt, że po ich wykonaniu nie można zmienić efektu lub retuszować zdjęcia. Przycisk aparatu można nacisnąć tylko raz, nie ma żadnej funkcji podglądu, a efekt jest od razu drukowany. Dzięki temu każde zdjęcie jest jedyne w swoim rodzaju, tak jak chwile, które uwieczniają.

Czy warto inwestować w aparat z funkcją drukowania zdjęć?

Kompaktowe aparaty natychmiastowe to inwestycja zaczynająca się od około 300 złotych. Ceny rynkowe takich urządzeń, w zależności od producenta i modelu mogą sięgać nawet 800 złotych. Warto mieć na uwadze, że oprócz inwestycji w aparat, trzeba stale dokupować wkłady. Ich cena to ok. 3 złote za sztukę. Kupuje się je w opakowaniach po 10 – 20 sztuk. Ocena opłacalności takiej inwestycji to kwestia indywidualna. Argumentem przemawiającym na korzyść zdjęć wykonywanych tym aparatem jest ich niepowtarzalny styl, szybki efekt i to, że pozostaną pamiątką na długie lata. 

Polaroidy to kompaktowe aparaty, które można zabrać ze sobą w podróż do plecaka lub nosić na szyi na dołączonej do nich smyczy. Nie sprawiają problemów w użytkowaniu i nie mają skomplikowanego mechanizmu. Zdjęcia wykonuje się jednym kliknięciem i choć na pojawienie się fotografii na papierze trzeba chwilę poczekać, to trwa to tylko kilka minut. Taki aparat to ciekawy gadżet, który można brać ze sobą na wydarzenia, które chce się zachować w pamięci. Zdjęcia, które wykonamy, będą nam o nich przypominać jeszcze przez długie lata.

Aparat z funkcją drukowania zdjęć jest także pomysłowym gadżetem, który rozkręci imprezę. Każdy doceni zdjęcie, które potem może od razu zabrać ze sobą do domu na pamiątkę. Zdecydowanie sprawdzi się to na przyjęciach urodzinowych, wieczorach kawalerskich lub panieńskich i innych tego typu niezapomnianych wydarzeniach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*