4 seriale oparte na faktach na Netflixie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
4 seriale oparte na faktach na Netflixie

Lubisz oglądać na małym ekranie historie, które wydarzyły się naprawdę? Przedstawiamy Ci 4 seriale oparte na faktach, które są dostępne na platformie Netflix. Zobacz, które warto obejrzeć.

Making a Murderer (2015)

To serial dokumentalny, który opowiada o historii Stevena Avery’ego, oskarżonego o gwałt i zabójstwo, który spędził 18 lat w więzieniu. Złomiarz z Wisconsin twierdzi jednak, że kara była niesłuszna, ponieważ jest on niewinny. Serial oparty na faktach wzbudził wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Pokazuje wady amerykańskiego systemu prawa i subiektywne opinie. Dostępna jest też druga część serialu opartego na faktach, w której jest więcej osobistych przeżyć i prywatnych opowieści.

The Crown (2016-2021)

Nie można nie wspomnieć tu oczywiście o The Crown, czyli serialu dla miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej i nie tylko. Akcja rozpoczyna się w 1947 roku, kiedy Elżbieta wychodzi za mąż za księcia Filipa, a kilka lat później zostaje młodą królową i obejmuje tron po ojcu Jerzym VI.

Niewiarygodne (2019)

To prawdziwa, choć trudna historia, która dotyczy zgwałconej osiemnastolatki. Po zgłoszeniu tego czynu, zostaje ona oskarżona za składanie fałszywych zeznań. Cała historia nakręcona została na podstawie artykułu dziennikarzy T. Christiana Millera i Kena Armstronga.

Dirty John (2018)

Mężczyzna manipuluje kobietą – brzmi to dość banalnie, jednak okazuje się, że może doprowadzić do serii prawdziwych życiowych nieszczęść. W serialu widzimy historię Debry Newell, która mimo sukcesów służbowych, ma problemy w relacjach damsko-męskich. Trafia jednak na Johna, z którym świetnie się dogaduje. Okazuje się, że związanie się z tym człowiekiem przekłada się na ogromne kłopoty – przemoc i oszustwa.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*