Pożyczka online czy gotówkowa – która opcja jest korzystniejsza dla różnych profilów klientów?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pożyczka online czy gotówkowa – która opcja jest korzystniejsza dla różnych profilów klientów?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Co to takiego pożyczka online i czym różni się od gotówkowej? Który wariant lepiej wybrać w Twojej sytuacji? Sprawdź już teraz!

Czy pożyczka gotówkowa i kredyt to to samo?

Zanim przejdziemy do różnic między pożyczkami online i pożyczkami gotówkowymi, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czym różni się pożyczka od kredytu. To o tyle ważne, że wiele osób wciąż używa tych pojęć całkowicie zamiennie. W rzeczywistości jednak pożyczka dość istotnie różni się od kredytu. Otóż zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem bankowym kredytu mogą udzielać jedynie banki. Ponadto kredyty gotówkowe podlegają wielu obostrzeniom, do których zalicza się chociażby szczegółową weryfikację zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy pożyczki, natomiast dostępne są w bankach, ale też innych instytucjach pozabankowych. Z reguły pożyczki oferowane są na znacznie mniejsze kwoty, a przy zaciąganiu zobowiązania nie dochodzić do tak głębokiej weryfikacji osoby chcącej się zadłużyć.

Pożyczka gotówkowa i pożyczka online

Pożyczka gotówkowa wbrew nazwie raczej rzadko kiedy udzielana jest w gotówce. W rzeczywistości bowiem środki wpłacane są na rachunek bankowy wskazany w umowie. Metoda zaciągnięcia pożyczki gotówkowej polega na udaniu się do siedziby określonej instytucji finansowej i wypełnieniu stosownych dokumentów. Zależnie od obowiązujących wymogów konieczne może być złożenie nie tylko wniosku o przyznanie pożyczki, lecz również dostarczenie dodatkowych dokumentów, takich jak na przykład zaświadczenie o dochodach. Ponadto pożyczka gotówkowa z reguły może być zaciągnięta na większą kwotę. Uzyskane w ten sposób środki możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Czym w takim razie jest pożyczka online? Jak słusznie wskazuje nazwa, główną różnicą między tradycyjną pożyczką gotówkową a pożyczką online jest sposób, w jaki ubiegasz się o to zobowiązanie. To zdecydowanie znak czasów, że obecnie nie musisz już udawać się do instytucji finansowej, aby uzyskać pożyczkę. Tak naprawdę wystarczy dostęp do internetu oraz dowód osobisty. Zaloguj się do aplikacji mobilnej lub otwórz stronę wybranej instytucji finansowej, by skorzystać z oferty. Aby uzyskać środki, nie musisz nawet wychodzić z domu, a czas weryfikacji twojego wniosku to czasem zaledwie kilka minut. Jeżeli prowadzisz rachunek w wybranym podmiocie, może nawet dojść do sytuacji, w której po zalogowaniu do aplikacji będą już na ciebie czekały gotowe oferty pożyczki online. Pożyczki online zatem działają znacznie szybciej niż pożyczki gotówkowe zaciągane w siedzibie. Prawda, że to wygodne?

Można byłoby odnieść wrażenie, że w takiej sytuacji pożyczki online nie mają żadnych wad. W rzeczywistości jednak nawet tak komfortowe i nowoczesne rozwiązanie ma pewne gorsze strony. Pożyczki online z reguły pozwalają na zaciągnięcie mniejszego zadłużenia niż w przypadku tradycyjnych pożyczek gotówkowych.

Jaką pożyczkę wybrać? Online czy gotówkową?

Na tak postawione pytanie nie można udzielić uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twojej aktualnej sytuacji oraz preferencji, jakie masz wobec pożyczki. Jeżeli potrzebujesz bardzo dużej kwoty, lepszym rozwiązaniem wydaje się udanie do placówki i złożenie wniosku. Jeśli jednak masz tylko chwilowe problemy finansowe i potrzebujesz jak najszybciej załatać swój budżet, pożyczka online będzie doskonałym wyborem. Pożyczki online są również polecane osobom, które cenią sobie nowoczesne i komfortowe rozwiązania. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na którykolwiek wariant pożyczki, zawsze upewnij się, czy będziesz w stanie spłacić to zobowiązanie. Zaciąganie pożyczek z ratą przewyższającą twoją płynność finansową to szybki sposób na wpadnięcie w spiralę długów.

Źródła:

  1. https://brief.pl/kredyt-w-banku-czy-pozyczka-online-co-wybrac/
  2. https://www.finansowysupermarket.pl/artykul-czym-sie-rozni-pozyczka-online-od-kredytu-gotowkowego-2434638
  3. https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/pozyczka-online-czy-kredyt-w-banku-co-wybrac

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*