3 darmowe aplikacje do przerabiania wideo w telefonie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
3 darmowe aplikacje do przerabiania wideo w telefonie

Smartfony stają się coraz nowocześniejsze, tak samo jak ich funkcje. Obecnie telefonem możesz nakręcić małe dzieło sztuki. Podpowiadamy, jakie darmowe aplikacje mogą być pomocne w obróbce materiałów multimedialnych na Twoim telefonie.

Jaką aplikację wybrać?

Przede wszystkim taką, która jest dopasowana do naszych możliwości i umiejętności technologicznych, a także potrzeb. Jeśli potrzebujemy aplikacji, która będzie niejako naszym narzędziem pracy, to warto się zdecydować na lepszą, płatną apkę. Jeśli jednak nie jesteśmy youtuberami czy twórcami wideo, warto się zainteresować szerokim wachlarzem darmowych aplikacji. Kolejną wytyczną jest system operacyjny, na którym pracuje nasz smartfon. Nie każda aplikacja będzie odpowiednia na Androida, tak samo jak nie każda będzie dobrze działać na iOS. 

Horizon Camera

Horizon Camera to aplikacja, którą pobiera zdecydowanie największa liczba użytkowników. Jej plusem jest to, że dobrze działa zarówno na smartfonach z Androidem, jak i na iPhone’ach. Aplikacja pozwala na nagrywanie i przechwytywanie filmów w układzie horyzontalnym, bez względu na to jak trzymamy telefon lub tablet. Plusem aplikacji jest jej intuicyjność. Interfejs jest na tyle czytelny i przejrzysty, że poradzą sobie z nim nawet osoby niezbyt biegłe w obsłudze technologii. Wadą aplikacji jest to, że pozostawia znak wodny na obrobionym wideo – za niewielką kwotę, bo około 8 złotych, można to jednak usunąć. 

Quik GoPro

To kolejna superprosta, bardzo intuicyjna aplikacja w dzisiejszym zestawieniu. Quik GoPro pozwala na podstawowe obrobienie filmów oraz zdjęć za pomocą przycinania czy obracania materiałów – niczego więcej w końcu przeciętnemu zjadaczowi chleba nie potrzeba. Do funkcji aplikacji należą także między innymi dodawanie danych GPS czy efekt slow motion. Quik GoPro posiada także funkcję dodawania napisów oraz animowanych naklejek. 

Aplikacja ta z pewnością przypadnie do gustu także bardziej wprawionym twórcom wideo, zwłaszcza tym obsługującym kamery GoPro – apka pozwala bowiem na połączenie z taką kamerą i sterowanie nią z poziomu telefonu. Ogromnym plusem aplikacji jest jej interfejs – zbudowano go w podobny sposób co na przykład stronę główną Instagrama, jest więc bardzo prosty w obsłudze dla przeciętnego technologicznego zapaleńca. Podstawowa wersja aplikacji jest zupełnie darmowa, dodatkowo trzeba zapłacić za funkcje premium. Nie jest to jednak wysoki koszt – podobnie jak w poprzedniej aplikacji średnio około 8 złotych.

ActionDirector

ActionDirector to także ciekawa darmowa aplikacja do obróbki zdjęć i filmów na telefon. Będzie jednak najbardziej przydatna dla wszystkich tych tworzących swoim smartfonem dynamiczne filmy akcji i ujęcia sportowe. Aplikacja może obsługiwać filmy nawet w rozdzielczości 4K. Z ActionDirector bez problemu zarejestrujesz obraz, ale także obrobisz go: poprawisz kolory filmu, skrócisz go czy wyrównasz obraz. W aplikacji jest także możliwość zaimportowania materiałów filmowych i zdjęć. 

Bonus dla użytkowników iPhone’ów

Grono użytkowników iPhone’ów stale się powiększa, postanowiłam więc dorzucić do listy darmowych aplikacji do obrabiania filmów aplikację stricte na iOS. iMovie, bo to o niej mowa, to zdecydowanie najwygodniejsza apka w całym zestawieniu. Posiada polską wersję językową i w bardzo łatwy sposób można w niej przycinać, usuwać dźwięk lub przyspieszać czy zwalniać obrabiany film. Jedynym minusem jest już wcześniej wspomniany system operacyjny, dla którego aplikacja została stworzona. 

Zdjęcie główne: Jonas Leupe/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*