Wirtualne biegi w trakcie pandemii – na czym polegają?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Wirtualne biegi w trakcie pandemii – na czym polegają?

Jeśli planowałeś przebiec 5 km dla organizacji charytatywnej lub wziąć udział w maratonie w tym roku, nie rozpaczaj. Co prawda, pandemia wyklucza duże zgromadzenia, ale wirtualne biegi stanowią ciekawą alternatywę. Co ciekawe, rejestracja na zawody w wielu przypadkach jest łatwiejsza. 

Jakie są zalety wirtualnych biegów?

Nie musisz być doświadczonym sportowcem, by wziąć w nich udział. Wirtualne biegi skierowane są również do początkujących biegaczy. Nie ma bowiem tutaj ograniczenia czasowego. Biegnij w takim tempie, jakim chcesz. Ważne, że zacząłeś się ruszać.

Na czym polegają wirtualne zawody biegowe?

Każde wydarzenie jest inne, ale łączy je jedno: elastyczność. W niektórych zawodach nie musisz płacić za wzięcie udziału. W innych organizatorzy mogą prosić o darowiznę lub drobną opłatę. Zapoznaj się więc dokładnie z regulaminem.

Zarejestruj się, a następnie wybierz trasę i godzinę rozpoczęcia wyścigu. To oznacza, że nie musisz wstawać o świcie, jechać w określone miejsce i czekać na start. W wielu przypadkach możesz nawet zaznaczyć, jak długo chcesz biec. Niektóre wydarzenia wymagają zakończenia biegu w tym samym dniu, podczas gdy inne mogą trwać nawet miesiąc. Jeśli chcesz poświęcić dwa dni na przebiegnięcie maratonu, na pewno znajdziesz odpowiednie zawody. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*