Trend na second home – co to jest?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Trend na second home – co to jest?

Rozwijający się trend na second home zaczyna mieć coraz więcej zwolenników. O co w tym chodzi? 

Inwestowanie w drugą nieruchomość, która służyć ma jako dom na wakacje, czy też dodatkowy kapitał staje się coraz częstszą praktyką. Second home, czyli drugi dom często bywa też miejscem wypoczynku nie tylko na czas urlopu – wiele osób chętnie udaje się do swojego drugiego domu także w weekendy i święta, aby odetchnąć od zgiełku miasta i naładować baterie. Takie inwestycje najczęściej powstają w pobliżu natury – nad morzem, w górach, czy nad jeziorem. 

Second home jako lokata kapitału

Second home to nie tylko luksusowy dom wypoczynkowy – taka inwestycja często traktowana jest jako lokata kapitału, z której można czerpać zyski. Apartament zlokalizowany w atrakcyjnej okolicy podczas nieobecności właściciela można wynająć i generować tym samym dodatkowe dochody.

Rynek second home w Polsce

Od kilku lat rynek luksusowych nieruchomości dynamicznie się rozwija. Jednym z motywów zakupu luksusowych nieruchomości coraz częściej zaczyna być właśnie chęć posiadania second home. Są to najczęściej apartamenty zlokalizowane w pobliżu akwenów wodnych, szczytów górskich i innych miejscach o walorach widokowych oraz przyrodniczych. 

Źródło: RynekPierwotny.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*