Przygotowanie domu na święta

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Przygotowanie domu na święta

Artykuł sponsorowany

Święta zimowe to okres, w którym kultywuje się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest strojenie i przygotowywanie domu na Gwiazdkę. Przez tych kilka dni w roku dom zamienia się w krainę pełną światełek i brokatu, pachnącą choinką i piernikami. To między innymi właśnie ozdoby sprawiają, że Świętom towarzyszy niepowtarzalna i uroczysta atmosfera. Sprawdź, czy Twój dom jest gotowy na Gwiazdkę!  

Ozdoby świąteczne   

Nieodłącznym elementem świątecznego wystroju domu jest choinka – bez niej nie ma Świąt! Na rodzaje drzewek oraz sposób ich strojenia panują różne trendy. Czasem popularne są kolorowe, eklektyczne choinki, innym razem jedno lub dwukolorowe ozdoby, obecnie królują dekoracje naturalne, w stylu rustykalnym. Suszone owoce, orzechy, pierniczki i ozdoby drewniane to od kilku lat najmodniejszy sposób na ustrojenie choinki. Możesz też postawić na bardzo oryginalne i ciekawe bombki szklane w zwariowanych kształtach, na przykład samochodu, pada do konsoli, szminki do ust czy porcji frytek. 

Tradycyjne choinki to nie najlepszy pomysł w domu, gdzie mieszkają zwierzęta, a zwłaszcza koty. Błyszczące, kolorowe ozdoby wiszące na drzewku oraz świecące lampki wydają się czworonogom ciekawymi zabawkami, przez co często choinki kończą na podłodze w całym morzu potłuczonego szkła. Alternatywą dla posiadaczy zwierząt może być choinka LED. Taka ozdoba będzie nawiązaniem do tradycji ubierania drzewek, ale dla zwierząt jest ona dużo mniej atrakcyjna i trudniejsza do przewrócenia, dzięki czemu jest to bezpieczniejsza dla wszystkich opcja.   

Świąteczne porządki   

Przedświąteczne sprzątanie jest od lat tematem żartów i memów, jednak nie można zaprzeczyć, że porządek w domu jest w święta obowiązkowy i podkreśla wyjątkowość okazji. Warto nowy rok zacząć z nową, świeżą energią i oczyszczoną przestrzenią, a to właśnie sprzątanie pomaga pozbyć się starych, niepotrzebnych rzeczy i odświeżyć wygląd domu. Przy okazji Gwiazdki postaraj się dokładnie posprzątać i zorganizować przestrzeń. Jest to idealny moment, by oczyścić każdy zakamarek domu i doprowadzić go do stanu zerowego, by rozpocząć kolejny rok z czystą kartą i bez zaległych spraw czy obowiązków.  

Tradycje religijne   

W każdej religii święta zimowe wyglądają nieco inaczej i są też w inny sposób celebrowane. Jeśli przynależysz do jakiegoś wyznania i chcesz obchodzić Gwiazdkę zgodnie z obowiązującymi w nim tradycjami religijnymi, przygotuj się z wyprzedzeniem. Kup opłatki, jemiołę, chanukiję czy komplety kolędowe, w zależności od tego, jakie zwyczaje chcesz obchodzić w swoim domu. Pamiętaj, że nie ma jednego sposobu na to, by przeżywać święta. Nieważne, czy obchodzisz w grudniu narodziny Jezusa, przesilenie zimowe, pamiątkę ponownego poświęcenia Świątyni Jerozolimskiej czy nie obchodzisz Świąt w religijny sposób, możesz cieszyć się nimi tak samo. Okres Gwiazdki to przede wszystkim czas bycia razem, spędzania czasu z tymi, których się kocha i celebrowania tej miłości.  

Święta zimowe są najbardziej wyjątkowym okresem w całym roku i obchodzi je w różnych formach praktycznie cały świat. Żeby uczynić ten czas jeszcze bardziej wyjątkowym, warto przygotować dom i udekorować go w charakterystyczny tylko dla tych dni sposób. Porządek, ozdoby, pyszne jedzenie, świąteczna muzyka i rodzinna atmosfera sprawią, że ten czas będzie naprawdę piękny i radosny. 

Fot.: Ralph (Ravi) Kayden/unsplash.com  

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*