Meble przydatne w warsztacie samochodowym

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Meble przydatne w warsztacie samochodowym

Artykuł sponsorowany

O jakości świadczonej usługi przez mechaników decydują umiejętności oraz profesjonalny sprzęt. Co powinno znaleźć się w warsztacie specjalisty? Sprawdźmy!

Zaopatrzenie warsztatu w odpowiednie urządzenia i asortyment jest konieczne ze względu na coraz bardziej wymagających klientów. Poniekąd wnętrze warsztatu reprezentuje to, co do zaoferowania ma specjalista. Ponadto, aby poprawić wydajność pracy niezbędna okazuje się odpowiednia organizacja przestrzeni. Jak zatem ją urządzić? W jakie meble zainwestować w pierwszej kolejności? Podpowiadamy. 

Stół warsztatowy 

Zachowaniu porządku w miejscu pracy mechanika sprzyja stół warsztatowy. To podstawowy mebel, który pozwala na wykonywanie większości czynności związanych z naprawą. Najczęściej układane są na nim poszczególne komponenty pojazdu i mniejsze części. Nie bez znaczenia pozostaje zatem wybór metalowych, stabilniejszy konstrukcji. Warto zwrócić uwagę również na rozmiar stołu oraz udogodnienia w postaci dodatkowych szuflad. Poprawiają one komfort i pozwalają na segregację niezbędnych narzędzi. 

Wózek warsztatowy 

Czego nie może zabraknąć w Twoim garażu? Przydatnym akcesorium okazuje się wózek warsztatowy bez wyposażenia. Mebel wyposażony w kółka pomaga w bezpiecznym przewożeniu narzędzi z jednego miejsca na inne. Najczęściej wykonany jest ze stali nierdzewnej i antypoślizgowej powierzchni. Co więcej dostępne są różne rodzaje wózków warsztatowych. Oto one: 

  • wózki diagnostyczne, 
  • wózki narzędziowe, 
  • wózki monterskie. 

Szafy wiszące 

Funkcjonalne szafki to element wyposażenia, który warto uwzględnić podczas aranżacji wnętrza warsztatu. Wyposażone w półki o regulowanej wysokości i zamykane drzwiczki stanowią alternatywne rozwiązanie względem wieszaków czy stojaków. Decydując się na zakup tego typu szafek, nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. Zazwyczaj do zestawu dołączane są klucze. Atutem jest również łatwa w czyszczeniu powłoka oraz możliwość szybkiej renowacji mebla. 

 Pojemniki warsztatowe

Pozornie oczywistymi elementami wyposażenia warsztatu są pojemniki, skrzynki i kontenery służące mechanikom jako miejsce przechowywania różnego rodzaju kompletów narzędzi. W zasadzie ich wybór może nastręczać problemów osobom, które nie mają doświadczenia w urządzaniu wnętrza garażu. 

Fot.: Laurel and Michael Evans/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*