Szeroki monitor do pracy — czy to najlepszy wybór do home office?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szeroki monitor do pracy — czy to najlepszy wybór do home office?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odpowiednie miejsce pracy ma ogromny wpływ na komfort, wydajność i efektywność, szczególnie jeśli pracujesz z domu. Wielu użytkowników coraz częściej rozważa szeroki monitor do pracy jako alternatywę dla urządzeń o tradycyjnych rozmiarach i gadżet do pracy na laptopie. Czy szeroki monitor to najlepszy wybór spośród dostępnych urządzeń? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać optymalny model dla Ciebie? Sprawdź!

Jakie rodzaje szerokich monitorów są dostępne w ofercie?

Przed wyborem monitora do pracy, musisz wiedzieć, jakie rodzaje urządzeń są dostępne w sprzedaży. Tylko w ten sposób określisz, jaki model może zdać egzamin w Twoim wypadku. W ofercie producentów sprzętu komputerowego znajdziesz modele panoramiczne i ultrapanoramiczne, z płaskim bądź zakrzywionym ekranem, o przekątnej od 24” do ponad 40” oraz urządzenia o różnym typie matrycy (IPS, TN oraz VA), która ma bezpośredni wpływ na parametry takie jak odwzorowanie kolorów, kontrast, czas reakcji czy częstotliwość odświeżania pikseli.

Najlepszy monitor do pracy — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szerokie monitory różnią się wieloma parametrami, ale przy wyborze idealnego monitora do pracy najbardziej liczy się wielkość monitora oraz proporcje ekranu. Wielkość monitora określa przekątna, która jest podawana w calach. Szerokie monitory oferują bogaty wybór różnych wielkości, dlatego znajdziesz zarówno mniejsze urządzenia o przekątnej 24 cali, jak i bardzo dużej monitory nawet powyżej 40 cali. Warto zwrócić uwagę także na proporcję ekranu. W tym wypadku masz do wyboru monitor panoramiczny o proporcji obrazu 16:9 oraz monitor ultrapanoramiczny o proporcji 21:9, który oferuje jeszcze więcej miejsca w poziomie. 

Jaki szeroki monitor będzie najlepszy dla Ciebie?

Oczywiście — w tym wypadku nie zawsze większy monitor to lepszy wybór. Wybór odpowiedniego rozmiaru powinien bazować na Twoich preferencjach oraz tym, co dokładnie robisz w pracy. Do prac biurowych, pisania czy uzupełniania arkuszy kalkulacyjnych wystarczy szeroki monitor do 27 cali w wersji panoramicznej. Jeżeli jednak zależy Ci w pierwszej kolejności na ilości przestrzeni na monitorze, zajmujesz się edycją plików wideo i audio na co dzień lub korzystasz z wielu programów jednocześnie, możesz sięgnąć po model ultrapanoramiczny lub panoramiczny powyżej 27 cali.

Podsumowanie

Szeroki monitor to bardzo dobry wybór do pracy i to nie tylko dla programistów czy grafików. Każda osoba, która spędza przy komputerze wiele godzin, a podczas pracy ma otwarte więcej niż jedno okno, skorzysta na dodatkowej przestrzeni w panoramicznym układzie. Pamiętaj, że zarówno modele panoramiczne, jak i ultrapanoramiczne, nie muszą być tak duże, jakby mogło się wydawać. Szeroki wybór przekątnych sprawia, że są dostępne w wielu rozmiarach, odpowiednich również do domowego biura. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot.: materiał prasowy Partnera.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*