Chcesz urozmaicić swoje treningi? Gumy do ćwiczeń to świetne akcesoria, które wykorzystasz zarówno na miejskiej siłowni, podczas fitnessu, a także zwyczajnego podciągania się na drążku. Zobacz, co musisz wiedzieć o gumach do ćwiczeń.

Gumy oporowe a mini bands

Na rynku znajdziesz szerokie gumy oporowe, które są dość szerokie i trwałe. Dzięki nim zrzucisz wykonasz ćwiczenia, które pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy oraz ujędrnić sylwetkę. Zazwyczaj nie są zbyt długie i mają jaskrawe odcienie. Z kolei mini bands, są trochę cieńsze oraz dłuższe, a także mają mniejszy zakres oporu. Świetnie sprawdzą się w przypadku ćwiczeń na dolne partie ciała.

Często nazewnictwo w sklepach z akcesoriami sportowymi tych produktów jest stosowane zamiennie, więc zwróć uwagę na to, jaki opór stawia guma do ćwiczeń. Jeśli ma on zakres 5-11 kilogramów, oznacza, że minimalnie możesz liczyć na opór z pierwszej wartości, a maksymalny z drugiej.

Zwróć uwagę na kolor

Jeśli kupujesz zestaw trzech gum, kolor ma znaczenie. Świadczy o tym, który materiał ma najmniejszy, a który największy opór. Dzięki temu możesz komfortowo ćwiczyć i wymieniać gumy podczas treningu.

Guma do ćwiczeń to dobry towarzysz

Zadaniem gumy do ćwiczeń jest ułatwienie treningu. Doskonale sprawdzi się w momentach, kiedy uczysz się nowego ruchu. Guma do ćwiczeń pozwoli Ci wykonać go poprawnie. Często też pomaga w wykonaniu jakiegoś ruchu płynniej i przyjemniej.

Jedna odpowiedz do “3 rzeczy, które musisz wiedzieć o gumach do ćwiczeń”

  • Laura
    Laura
    Odpowiedz

    Polecam też gumy do ćwiczeń, które mają specjalne uchwyty na ręce, znacznie łatwiej je trzymać podczas treningu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *