Jak zrobić stojak na telefon?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić stojak na telefon?

Oglądając filmy lub długie serie filmików na telefonie, po pewnym czasie mielibyśmy ochotę odciążyć nasze dłonie.

Często trudno jest znaleźć sposób, żeby podeprzeć telefon i zapewnić mu jakąkolwiek stabilność. Dobrym rozwiązaniem jest praktyczny stojak, w którym możemy bez problemu umieścić nasz telefon. Oto kilka sposobów, jak wykonać taki stojak samemu!

Konstrukcja z klocków LEGO

Jeżeli masz młodszego brata lub siostrę, a może trzymasz własną kolekcję klocków z dzieciństwa – wykorzystaj LEGO do zrobienia stojaka na telefon. Ten materiał daje ogrom możliwości – możemy złożyć klocki w prosty sposób tak, aby po prostu podtrzymywały telefon pod odpowiednim kątem, a możemy również spróbować obudzić w sobie żyłkę inżyniera i stworzyć rozbudowaną konstrukcję. Wszystko zależy od naszej wyobraźni! A oto kilka przykładowych pomysłów na stojak z klocków LEGO:

Wykorzystaj rolkę od papieru toaletowego

Rolka ma dostatecznie mocną tekturkę, by utrzymać telefon. Równie dobrze możesz również użyć rolki po ręcznikach papierowych – wystarczy ją nieco skrócić. Zanim zabierzesz się do wycinania, możesz nadać swojemu przyszłemu stojakowi trochę stylu – chociażby po to, żeby nie przypominał rekwizytu z toalety. Obklej rolkę kolorowym papierem, pomaluj farbami, stwórz markerami ulubione wzory – ozdób przedmiot tak, żeby był nie tylko funkcjonalny, ale także cieszył oko. Po tym etapie czas nadać rolce odpowiedni kształt. Poniżej krótka instrukcja:

Użyj klipsów do papieru

Kolejnym sposobem na skonstruowanie stojaka na telefon jest wykorzystanie klipsów (spinaczy) do papieru. Wykonać go możemy bardzo prosto, przy użyciu zaledwie dwóch klipsów, które wystarczy odpowiednio połączyć. Mamy także do wyboru bardziej skomplikowane konfiguracje, z których stworzyć możemy funkcjonalny stojak. To szczególnie dobra opcja dla tych, którzy nie lubią poświęcać czasu na dodatkowe ozdabianie. Oto kilka sposób na przygotowanie takiego stojaka:

Wersja dla cierpliwych – origami

Papier daje nam wiele możliwości. Z tego delikatnego materiału możemy stworzyć dostatecznie silną konstrukcję, aby podtrzymywała smartfona. Pomocna tu będzie technika origami. Stojak origami z pewnością będzie dobrze się prezentował i robił wrażenie. Jednak aby go wykonać, potrzeba nieco cierpliwości. Jeżeli chcesz spróbować, wybierz papier w swoim ulubionym kolorze i zastosuj się do poniższej instrukcji!

Stojak z korków

Kolejnym sposobem na wykonanie funkcjonalnego stojaka na telefon jest wykorzystanie korków po winie. Korek to materiał, który dobrze podtrzyma twój telefon i który dość łatwo możesz przekształcić. W najprostszej wersji wystarczy jeden korek i nożyk do zrobienia wycięcia na telefon. Przy nieco bardziej wymyślnych konstrukcjach przyda się gorący klej i trochę więcej czasu. Oto kilka przykładów, jak wykonać stojak z korków:

Tektura jest szczególnie wdzięcznym materiałem do konstruowania przedmiotów i ozdób. Możemy ją łatwo formować, skleić warstwy tak, aby nadać odpowiednią grubość i tym samym sprawić, że będzie wytrzymała. Naturalnie sprawdzi się i w przypadku stojaka na telefon. To materiał, który również możemy ozdobić, malując czy doklejając inne materiały. Mamy wiele możliwości złożenia tektury tak, aby służyła nam do podtrzymywania smartfona.

Samodzielne skonstruowanie takiego rekwizytu może być dobrą zabawą i okazją do uruchomienia pokładów kreatywności, a dla majsterkowiczów po prostu chwilą przyjemności. Najprostsze pomysły sprawdzą się także dla tych, którzy chcą szybko stworzyć stojak i móc wygodniej korzystać ze swojego smartfona. Do wykonania większości z powyższych stojaków nie trzeba kupować specjalnych przyrządów. Odpowiednie materiały powinniśmy z łatwością znaleźć w naszych domach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*