Sprzęt budowlany – kiedy jego wynajem się opłaca?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sprzęt budowlany – kiedy jego wynajem się opłaca?

Artykuł sponsorowany

Na placu budowy nie może zabraknąć specjalistycznych sprzętów, które ułatwiają i usprawniają wiele prac i procesów. Wiele z maszyn budowlanych firma usługowa musi kupić na własność, by móc szybko realizować przyjęte projekty. Nie wszystkie elementy wyposażenia są jednak konieczne i potrzebne przy każdym zleceniu. Zobacz, w jakich sytuacjach wynajem sprzętu budowlanego się opłaca.   

Odwadnianie gruntu   

Budowa na podmokłym gruncie jest trudna i niebezpieczna, a postawiony na takim terenie budynek będzie się osuwał i groził zawaleniem. Jeśli działka przeznaczona na budowę znajduje się na bardzo podmokłej ziemi, bez jej osuszenia nie ma możliwości, by kontynuować prace budowlane. Pompy igłofiltrowe pozwalają na szybkie stworzenie skutecznego systemu drenażowego i odpompowanie nadmiaru wody z ziemi. Sytuacje, w których trzeba to zrobić, zdarzają się jednak dość rzadko, a igłofiltry to dość kosztowny sprzęt. Wynajem takiej pompy to świetne rozwiązanie na jednorazowe zlecenia, które wiążą się z koniecznością odpompowywania wody z gruntu. Na stronie https://hamer.pl/wypozyczalnia/ znajdziesz ofertę urządzeń na wynajem.   

Wynajem sprzętu dla osób prywatnych   

Nie tylko profesjonalne firmy wykorzystują sprzęty budowlane. Jeśli masz jakieś zadanie, które wymaga użycia ciężkich maszyn budowlanych, niektóre z nich również możesz wynająć. Jeśli nie posiadasz uprawnień do obsługi urządzeń tego typu, wiele wypożyczalni sprzętu oferuje także obsługę sprzętu. Do prac ogrodowych przyda się na przykład rębarka czy piła spalinowa, które możesz za opłata wypożyczyć z dowozem do domu. Jeśli chodzi o sprzęty typowo budowlane, niektóre z nich, jak na przykład narzędzia udarowe, również mogą być użytkowane przez osoby prywatne, niezwiązane z branżą.   

Wynajem sprzętu budowlanego może być opłacalny, jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy jest on potrzebny jednorazowo, do pojedynczych prac. W przypadku maszyn i narzędzi podstawowych, powinny znajdować się one w wyposażeniu każdej firmy budowlanej. Koszt zakupu danego sprzętu może sprawiać, że jego zakup dla pojedynczego zadania jest zupełnie nieopłacalny. Należy jednak pamiętać, że wynajem maszyn budowlanych nie jest darmowy, dlatego stałe wypożyczanie sprzętu może generować większe straty niż zyski. 

Fot.: Troy Mortier/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*