Sprawdź, czego nie może zabraknąć w dobrym salonie fryzjerskim

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sprawdź, czego nie może zabraknąć w dobrym salonie fryzjerskim

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prowadzisz salon fryzjerski lub planujesz go otworzyć? A może rozważasz rozpoczęcie świadczenia usług fryzjerskich z dojazdem do klienta? Zobacz, jakie akcesoria będą Ci niezbędne w codziennej pracy celem zachowania odpowiedniej higieny. Dowiedz się też, jak oszczędzić na ich zakupie, zachowując tę samą doskonałą jakość produktów.

Salon fryzjerski a higiena pracy

Prowadzenie salonu fryzjerskiego, podobnie jak kosmetycznego, nieodłącznie wiąże się z wizytami sanepidu i odbiorem lokalu przez regionalną placówkę tej instytucji. Właściciel zakładu koncentruje się więc bardzo często na takich kwestiach jak normy, które musi spełnić lokal, kompletuje wyposażenie, które będzie zgodne z wytycznymi, i „walczy” o ostatnie poprawki remontowe bądź wykończeniowe. Na detale często brakuje już czasu. W efekcie niezbędne wyposażenie higieniczne, jak rękawiczki jednorazowe czy płyny do dezynfekcji, często jest kupowane na szybko i bez głębszej refleksji. To duży błąd.

Dobre rękawiczki jednorazowe mają ogromne znaczenie w pracy fryzjera, stanowią wręcz strategiczny składnik w przypadku precyzyjnych zabiegów, jak balejaże czy pasemka. Rękawiczki powinny być perfekcyjnie dopasowane rozmiarem do dłoni fryzjera, a także posiadać odpowiednie właściwości. Jaki materiał wybrać? W salonach fryzjerskich dużą popularnością cieszą się rękawiczki nitrylowe, które są wygodne i wytrzymałe, nadają się do precyzyjnej pracy i przede wszystkim nie uczulają.

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim

Po każdym kliencie stanowisko pracy musi być oczywiście oczyszczone, a narzędzia – zdezynfekowane. Produkty do dezynfekcji to coś, co jest w salonie fryzjerskim zużywane litrami, a zapotrzebowanie znacząco wzrosło w okresie epidemii covid19. Aby kupić tanio skuteczne płyny i spraye, należy znaleźć profesjonalnego dostawcę. Gdzie można dostać dobre i tanie środki do dezynfekcji? Sklep o tego rodzaju specjalizacji będzie dobrym kierunkiem. Produkty dezynfekcyjne można kupować przez Internet, co jest dużą wygodą, zwłaszcza w przypadku salonów położonych poza największymi aglomeracjami. W firmach takich jak https://czystyszop.pl/ można kompleksowo wyposażyć salon fryzjerski w artykuły higieniczne i dezynfekcyjne, oszczędzając przy tym w stosunku do zakupów stacjonarnych.

Rękawiczki jednorazowe i środki do dezynfekcji warto kupować w większych ilościach, nie tylko po to, by mieć je na zapas, ale by chronić się przed inflacją czy nieprzewidzianymi zdarzeniami w gospodarce. Fryzjerzy dobrze wiedzą, o co chodzi, ponieważ tego rodzaju sytuację „przerabiali już” w 2020 roku, gdy płyny dezynfekcyjne i rękawiczki nagle stały się niemal dobrem luksusowym. Zakup większej ilości strategicznie ważnych artykułów ma więc głęboki sens, gdy właściciel salonu lubi mieć poczucie, że jego biznes jest pod kontrolą.

Fot: delfina pan/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*