W co wyposażyć firmę remontową?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
W co wyposażyć firmę remontową?

Artykuł sponsorowany

W branży remontowo-budowlanej liczą się przede wszystkim umiejętności, ale nie bez znaczenia są również specjalistyczne narzędzia, ułatwiające i przyspieszające wykonanie zleconych prac. Przeczytaj, w co warto wyposażyć małą firmę remontową.

Samochód 

Przede wszystkim do prowadzenia działalności przyda się samochód, który umożliwi Ci szybkie dotarcie do klienta, wygodny transport narzędzi i materiałów czy po prostu realizowanie zleceń w różnych lokalizacjach. Warto zainwestować w pojazd, który będzie dostosowany do specyfiki wykonywanych zadań – np. dostawczak z dużą ładownością sprzętu oraz materiałów, osobowy dostawczak umożliwiający przewóz pracowników czy samochód dostosowany do pracy w trudnym terenie.

Narzędzia i chemia budowlana

Wyposażenie, takie jak narzędzia, należy skompletować w oparciu o zakres wykonywanych robót. Z pewnością warto zainwestować w wysokiej jakości elektronarzędzia, takie jak wkrętarka akumulatorowa, wiertarka udarowa, wiertarka zwykła, ręczna pilarka tarczowa czy szlifierka kątowa. W pracy przydadzą się także: odkurzacz budowlany, zestaw przedłużaczy, oświetlenie w postaci halogenów, poziomice czy laser na statywie. W codziennej pracy nieodzowna okaże się również bezpieczna i stabilna drabina na schody, która może zostać rozstawiona na nierównym terenie, czyli np. na schodach czy w ogrodzie. Warto zainwestować w model lepszej jakości, który jest wyposażony w zaślepki antypoślizgowe, zwiększające bezpieczeństwo nawet przy maksymalnym wysięgu drabiny. Przy wykonywaniu usług budowlanych i remontowych przyda się także chemia budowlana w postaci m.in.: uszczelniaczy, klejów montażowych czy silikonów. Przykładowo, aby zamontować beton architektoniczny pod postacią cienkich płyt, należy zaopatrzyć się w klej cementowy lub zaprawę dyspersyjną. 

Odboje i panele ochronne

W przypadku usług budowlanych konieczne może być zabezpieczenie przestrzeni, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników czy innych osób przebywających na terenie budowy. W tym celu warto wykorzystać różnego rodzaju odboje i ograniczniki, które minimalizują ewentualne szkody. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza odporne na ścieranie odbojniki garażowe i rampowe, które chronią pojazd i ścianę od zadrapań. Szeroki wybór sprzętu tego typu znajdziesz na stronie: https://hupex.pl/okucia-budowlane-i-przemyslowe-odboje-gumowe/odboje-ograniczniki/odboje-ograniczniki-garazowe/.

Fot.: Theme Photos/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*