Remont salonu – jak go wykonać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Remont salonu – jak go wykonać?

Artykuł sponsorowany

Twój salon wymaga remontu? A może po prostu potrzebujesz nieco odświeżyć swoje wnętrze? Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać remont salonu, aby móc cieszyć się całkowicie odmienionym i pięknym wnętrzem. 

Planowanie remontu może przyprawić o zawrót głowy… przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy nasz plan na remont salonu, dzięki któremu przebiegnie on szybko i sprawnie.

Krok pierwszy: zrób porządki

Pierwszym krokiem planowania remontu powinno być zrobienie gruntownych porządków. Powyciągaj wszystkie rzeczy z mebli i zrób prawdziwą inwentaryzację! Często jest także, że przechowujemy mnóstwo rzeczy, które w rzeczywistości są nam całkowicie niepotrzebne. Warto więc się ich pozbyć przed rozpoczęciem prac remontowych.

Taką “inwentaryzację” warto zrobić również z samymi meblami. Przejrzyj wszystkie elementy wyposażenia w Twoim salonie i zastanów się, które z nich są Ci całkowicie niepotrzebne, które należy wymienić, a dla których znajdzie się miejsce w nowym salonie. Pamiętaj też, że jeśli niektóre meble lub inne elementy wyposażenia są w dobrym stanie, ale nie będą pasować do nowej aranżacji, to możesz z powodzeniem sprzedać je przez internet. 

Krok drugi: określ budżet oraz terminy

Bardzo ważnym krokiem podczas planowania remontu jest także określenie dokładnego budżetu oraz wyznaczenie terminów na wykonanie poszczególnych prac. 

Planując budżet, należy uwzględnić wszystkie wydatki związane z remontem – zaczynając od farby lub tapety do salonu, poprzez meble, takie jak szafy, stoliki kawowe oraz kanapy narożne do salonu, na drobnych elementach takich jak dekoracje czy nowoczesne uchwyty do mebli kuchennych kończąc. Określenie dokładnej sumy pieniędzy na każdy z aspektów pozwoli Ci lepiej się zorientować, na ile możesz sobie pozwolić.  

Koniecznie zaplanuj też, w jakich terminach chcesz skończyć poszczególne prace remontowe – dzięki temu łatwiej będzie Ci wszystko rozplanować, a remont nie popsuje żadnych innych planów. 

Krok trzeci: wybierz styl i paletę kolorów

Zanim zaczniesz prace remontowe, koniecznie określ styl, w jakim ma być urządzony Twój salon. Boho, industrialny, a może glamour? Rozwiązań masz całe mnóstwo, a w internecie znajdziesz wiele inspiracji. Ułatwi Ci to wybór wyposażenia oraz pozwoli na stworzenie dokładniejszego projektu wnętrza. 

Warto także zdecydować się na jasno określoną paletę kolorów. Jest ona niesamowicie ważna, ponieważ kolory mają ogromny wpływ na nasze odbieranie przestrzeni. Wybierając paletę kolorów do salonu, koniecznie pamiętaj też o kilku najważniejszych zasadach: jasne kolory świetnie sprawdzają się w małych wnętrzach, a wnętrze pomalowane na intensywny lub ciemny kolor będzie wydawało się mniejsze.

Możesz mieć pewność, że te kilka kroków znacznie przybliży Cię szybkiego i sprawnego remontu salonu!

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*