Pomysł na zaaranżowanie sypialni w bloku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysł na zaaranżowanie sypialni w bloku

Artykuł sponsorowany

Mieszkanie w małej przestrzeni wymaga dodatkowego myślenia i kreatywności. Musisz wziąć pod uwagę takie kwestie, jak inteligentne rozwiązania do przechowywania rzeczy, zaaranżowanie wąskich przestrzeni i określić, co należy umieścić w domu. 

Jeśli chodzi o projektowanie sypialni, bez względu na to, jak duża lub mała by nie była, możesz łatwo uwolnić swój osobisty styl i przelać go na wygląd pomieszczenia. Istnieje wiele świetnych przykładów, które zapewnią Ci sporą dawkę inspiracji, której potrzebujesz podczas zakupów i aranżacji.

Wybór łóżka, sprawa kluczowa

Łóżko, które jest nazywane królem sypialni, wcale nie musi być ani nudne, ani zwyczajne. Coraz częściej podczas aranżacji wnętrz wybierane są materace z możliwością chowania w ścianie. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia sprawę, jeśli pomieszczenie jest małe, a potrzebujemy przestrzeni na inne rzeczy. Dużo osób decyduje się niezależnie od mebla jakim jest łóżko, na materace piankowe, jak te na stronie https://alvare.pl/materace-piankowe, które przystosowują się do naszej sylwetki, sprawiając, że nie budzimy się obolali. 

Liczne schowki, szafki i szuflady

Bądź kreatywny dzięki schowkom, np. w nogach lub u podstawy łóżka. Nie ograniczaj się do plastikowych pojemników i tych do przechowywania w szafach, gdy dostępnych jest tak wiele opcji, zwłaszcza elementów dekoracyjnych, które możesz ustawić na widoku. Wypróbuj skrzynię na końcu łóżka lub ławę do przechowywania. Będziesz mógł znaleźć taką, który idealnie pasuje do Twojego wystroju. Znajdź też typ, który zajmuje niewiele miejsca. Obszar ten może również służyć jako miejsce do rozłożenia ubrań na następny dzień lub nawet założenia butów.

Lampy i kinkiety

Jeśli szukałeś stylowego sposobu, aby wnieść więcej światła do ciasnej sypialni (bez zajmowania zbyt dużo miejsca), rozważ zastosowanie obrotowego kinkietu ściennego. Są nie tylko znacznie mniejsze niż większość lamp biurkowych i wiszących, ale te nietypowe kinkiety są wyposażone w regulowane ramiona, aby zapewnić bardziej przestronne rozwiązania oświetleniowe. Jeśli jednak jesteś za tradycyjnymi wariantami i pozwala Ci na to przestrzeń, idealnym rozwiązaniem będą lampy wiszące. Sprawiają one, że pomieszczenie będzie oświetlone w pełni, a w dodatku wyglądają bardzo gustownie. Szeroką gamę takich lamp można znaleźć na stronie www.novalamp.pl/lampy-wiszace.

Wiszące biurko

Kto powiedział, że potrzebujesz dużej sypialni, aby stworzyć własne miejsce do pracy? Półka naścienna może pełnić funkcję osobistego biurka i może być instalowana, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio na ścianie w celu zwiększenia dostępnej przestrzeni. Po skończonej pracy jej mechanizm działa podobnie do łóżek chowanych w ścianie. Wystarczy unieść ją do góry, by przyległa do ściany, robiąc tym samym miejsce.

Ciekawe rozwiązanie zamiast stolików nocnych

Pomysłowym rozwiązaniem mogą się okazać komplety stolików. Umieszczając obok łóżka parę takich stolików zamiast tradycyjnego stolika nocnego, można od razu stworzyć więcej pomieszczeń do przechowywania, kiedy jest to potrzebne, bez konieczności wnoszenia większej ilości mebli do sypialni (wysuwając mniejszy stolik spod większego). Dodatkowym atutem może się okazać to, że podczas złożenia takowych mebli mamy pod nimi miejsce na kosz bądź inny pojemnik do przechowywania rzeczy.

Sofa rozkładana

Oprócz bardziej kompaktowej ramy łóżka, niektóre wersje mają również wbudowane szuflady, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania. Mogą również pełnić funkcję sofy. Podczas, gdy jest złożona, robi się dużo miejsca, umożliwiając postawienie chociażby małego stolika kawowego, sprawiając, że z sypialni możemy zrobić mały salon.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*