Podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe do domu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe do domu

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo w domu to podstawa do tego, aby życie w nim było komfortowe i przyjemne. Włamanie to zdarzenie, które na lata burzy poczucie bezpieczeństwa oraz prywatności. Nawet, jeśli nie zginie nic cennego, świadomość o tym, że ktoś obcy i nieproszony naruszył Twoją najbardziej intymną przestrzeń, potrafi odebrać cały komfort mieszkania w wymarzonym domu. Zobacz, jakie podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe możesz zamontować w swoim domu, aby uniknąć takich sytuacji.    

Solidne drzwi     

Absolutnie najbardziej podstawowym, ale też skutecznym elementem chroniącym przed włamaniem są porządne, solidne drzwi. Skrzydło zbudowane z dwóch arkuszy cienkiej sklejki można bez wysiłku sforsować jednym mocniejszym kopnięciem. Niestety, choć są one tanie, nie zapewniają najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Grube, ciężkie drzwi z trwałego materiału, które ponadto mają przemyślaną i wytrzymałą konstrukcję, nie są łatwe do wyważenia i z pewnością zniechęcą włamywaczy do próby włamania. Porządne, wytrzymałe drzwi możesz kupić na stronie https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/.   

Zamek antywłamaniowy    

Najważniejszy w każdych drzwiach jest zamek. To element, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w domu i pozwala poczuć się komfortowo w swoim lokum. Nie każdy zamek do drzwi wejściowych jest jednak tak samo skuteczny. Zwykłe, tradycyjne zamki są stosunkowo łatwe do rozbrojenia i nie wymaga to szczególnych umiejętności. Drzwi z prostym zamkiem można też całkiem łatwo wyważyć, ponieważ wyłamuje się on z drzwi przez swoją konstrukcję. Specjalne zamki antywłamaniowe składają się z trzech stalowych prętów, które po przekręceniu klucza wsuwają się w otwory w ramie. Dzięki takiej budowie zamek jest bardzo trudny, jeśli nie niemożliwy, do rozbrojenia popularnymi wśród włamywaczy sposobami. Ich otwarcie bez klucza jest bardzo czaso i pracochłonne, co zniechęca złodziei, ponieważ łączy się z wyższym ryzykiem.  

Alarm antywłamaniowy   

W domach jednorodzinnych bardzo skuteczne w prewencji włamań i kradzieży są systemy antywłamaniowe. Przede wszystkim warto zainstalować alarm, który aktywuje się po otwarciu drzwi w nieodpowiedni sposób. Tuż po wejściu do domu taki alarm należy wyłączyć wpisując ustalony kod, w przeciwnym razie sygnał się uruchomi. Głośny i donośny dźwięk alarmu skutecznie spłoszy włamywaczy i poinformuje otoczenie, w tym sąsiadów, że coś złego dzieje się w domu. Istnieją także systemy, które powiadamiają służby o uruchomieniu alarmu i wysyłają zgłoszenie o włamaniu. Dzięki temu dom będzie chroniony nawet jeśli Ty będziesz na wakacjach na innym kontynencie.   

Kamery monitoringu   

Przydomowy monitoring to kolejny sposób na to, aby ochronić swój dom przed włamaniem lub szybko i łatwo zidentyfikować sprawców przestępstwa. Kamery to także skuteczny “straszak”, jeśli potencjalni złodzieje lub wandale wcześniej przeprowadzą obserwację domu, który chcą obrobić, z pewnością zauważą kamery i zrezygnują z operacji. Dzięki materiałom zarejestrowanych na kamerach możesz także łatwo zidentyfikować włamywaczy, przez co proces poszukiwania ich przez policję będzie znacznie sprawniejszy. Sprawy o włamania i kradzieże często są porzucane ze względu na brak dowodów, nagrania z monitoringu są jednak wystarczająco obciążającym materiałem, by ułatwić poszukiwanie sprawców.    

Zdjęcie główne: pexels.com/Meruyert Gonullu

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*