Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Blacha czy dachówka? Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Budowa własnego domu to nie tylko ogromne wyrzeczenia, ale także umiejętność podjęcia ważnych decyzji, które związane będą m.in. z wyborem tego, co znajdzie się na dachu. Ciekawą propozycją wydają się także tzw. dachy zielone, jakie coraz częściej goszczą na polskim rynku.

Rodzaje pokryć dachowych

Warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami pokryć, aby mieć świadomość tego, co tak naprawdę można na nich umieścić.

Jedna z najpopularniejszych rozwiązań, to dachówka ceramiczna. Stosuje się je wtedy, kiedy dachy mają powyżej 15 stopni spadku. Wykazuje się doskonałą odpornością na zmienne warunki klimatyczne. Doceniana, chociażby z tego względu, że świetnie radzi sobie z odprowadzeniem wody. Nie można również zapomnieć o tym, że jest to materiał, który cechuje się dobrymi właściwościami akustycznymi i termicznymi. Szacuje się, że żywotność takiej dachówki to ok. 100 lat.

Papa na dach stosowana jest tylko wtedy, kiedy ma się do czynienia z dachem płaskim. Jeden z najtańszych produktów, które można umieścić w tym miejscu. Wiele osób sądzi, że tani oznacza kiepską jakość. Tak nie jest. Papa również może pochwalić się kilkoma znaczącymi cechami. Jedna z nich to wytrzymałość, która możliwa jest dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, które się aktualnie stosuje. Jej wadą jest to, że co kilka lat trzeba przy niej przeprowadzać prace konserwacyjne.

Gont bitumiczny to kolejna propozycja na dach. Do wyboru są gonty jednowarstwowe, dwuwarstwowe, a nawet trójwarstwowe. Najlepszą propozycją jest ten, który ma dwie warstwy. To nie tylko dobra jakość, ale także cena możliwa do zaakceptowania. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrać dobrego producenta, który tworzy właśnie takie gonty.

Mówiąc o pokryciach dachowych, nie można zapomnieć również o różnego rodzaju blachach (np. falista), jakie można umieścić na dachu, czy też o gontach drewnianych.

Wybór i wykonanie dachu

Samodzielne podjęcie decyzji może stanowić nie lada problem. Warto więc poprosić o fachowe doradztwo firmę Dach Serwis z Lublina, której ofertę znaleźć można na http://dachserwis.com/. Pomogą oni nie tylko wybrać najlepsze pokrycie, ale zapewnią również montaż całościowej konstrukcji. Ich oferta jest znacznie bogatsza i można się z nią zapoznać na w/w stronie. Oto fachowa firma dekarska, która do realizacji swoich obowiązków zawsze podchodzi w sposób rzetelny i terminowy. Dzięki nim dach stanie się solidną konstrukcją.

Fot. Matthew Harris/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*