Nowy Google Pay – jeszcze nie w Polsce

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowy Google Pay – jeszcze nie w Polsce

Czy nowy Google Pay wygryzie inne aplikacje płatnicze? Jakie aplikacje zawiera aktualizacja nowego Google Pay? Czy łączy w sobie kilka przydatnych narzędzi? Sprawdź!

Niedawno gigant wśród płatności zaprezentował swoją nową wersję aplikacji Google Pay, która na razie dostępna jest wyłącznie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Jednak z niecierpliwością oczekują jej europejscy użytkownicy. Czy nowy Google Pay ma szanse wygryźć z rynku wszystkie aplikacje płatnicze, a nawet te do zamawiania jedzenia?

Obecna wersja Google Pay już zaskakuje swoimi właściwościami i potrafi wiele- możesz nią płacić w sklepach stacjonarnych, przez internet, a również trzymać w niej karty lojalnościowe. 

Czym zaskoczy nowy Google Pay?

Obecnie nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju, ale jego właściwości zaskakują. Wiele użytkowników nie może się doczekać nowej wersji aplikacji ze względu na połączenie w niej 3 możliwości- płatności, zarządzania finansami oraz komunikatora. Na platformie będzie można rozliczać się płatnościami wraz z grupą znajomych z poziomu aplikacji. Co w znaczny sposób usprawni kwestię dzielenia rachunku.

Platforma umożliwia również płatność zupełnie obcym osobom. Można to poczynić za sprawą wspomnianego komunikatora lub poprzez skaner kodów QR. Może to okazać się konkurencją dla takich aplikacji jak blik, bo działa na de facto tej samej zasadzie, a nawet jest o tyle wygodniejsze, że nie wymaga konfiguracji z żadną dodatkową usługą.

Chcesz zamówić jedzenie lub zatankować samochód?

Google Pay dostępne jest właściwie w każdym obecnie smartphonie. Dzięki temu użytkownicy prosto z aplikacji będą posiadać możliwość zamawiania jedzenia z dostawą z ponad 100 tys. restauracji. Wychodzi również na przeciw kierowcom, którzy poszukują stacji benzynowej lub chcą sprawdzić kwestie związane ze strefą płatnego parkowania. Możesz zapłacić za benzynę oraz miejsce parkingowe z poziomu aplikacji. Zaoszczędza to czas i jest wyjątkowo wygodne.

Zarządzanie finansami

Możliwość zarządzania finansami również robi wrażenie. Pokaże Ci, ile i na co wydałeś w danym tygodniu, a także posortuje wydatki w kategorie. Zaoszczędza on wiele czasu oraz pozwala w sprawny sposób odszukać konkretne transakcje.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*