Meble biurowe do domu, czyli jak stworzyć przestrzeń do kreatywnej pracy zdalnej

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Meble biurowe do domu, czyli jak stworzyć przestrzeń do kreatywnej pracy zdalnej

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pandemia koronawirusa zmieniła styl pracy ogromnej części społeczeństwa. Wielu z nas w tym czasie przekonało się do pracy zdalnej. Praca we własnym domu posiada wiele zalet, ale i wad. Wady (takie jak na przykład problemy z koncentracją) możemy nieco zminimalizować tworząc przestrzeń przeznaczoną specjalnie do pracy. Do tego celu będziemy potrzebowali między innymi profesjonalnych mebli biurowych – podpowiada firma NoNameOffice

Wady i zalety pracy biurowej okiem specjalisty z salonu mebli biurowych w Katowicach

Osoby, które pracują głównie samodzielnie często nie widzą potrzeby wynajmowania biura (jest to często bardzo kosztowne) i codziennych dojazdów do miejsca pracy. Zamiast tego decydują się pracować z domu. Początkowo praca z domu może wydawać się spełnieniem naszych marzeń – oszczędzamy czas, pieniądze, nie mamy nad sobą szefa, ani toksycznych współpracowników. Możemy pracować ile chcemy i kiedy chcemy.

Niestety nadmierna swoboda nie wszystkim wychodzi na dobre. Możliwość pracy w dowolnych godzinach sprawia, że zadania, na które w tradycyjnej pracy poświęcilibyśmy 3 godziny, wykonujemy przez cały dzień (a czasem też dużą część nocy). Dzieje się tak dlatego, że we własnym domu zawsze mamy jakieś zajęcia (a jeżeli nie – zawsze możemy zdrzemnąć się na kanapie). Efektywną pracę mogą utrudniać nam także inni domownicy (zwłaszcza, gdy mamy dzieci, które potrzebują naszej uwagi).

Domowe biuro sposobem na zwiększenie efektywności

Jeżeli pracujemy na kanapie w salonie lub na łóżku w sypialni i regularnie zdarza się nam przysypiać podczas wykonywania zawodowych obowiązków, jest to najwyższy czas, żebyśmy pomyśleli o stworzeniu domowego biura. Jest to takie miejsce w domu, które będzie przeznaczone tylko i wyłącznie do pracy. Musimy postanowić, że w swoim biurze będziemy pracować i to w konkretnych godzinach. Po upływie czasu pracy będziemy z niego wychodzili tak samo jak w przypadku biura stacjonarnego. Takie postępowanie sprawi, że łatwiej skupimy się na tych zadaniach, które powinniśmy wykonać.

Meble biurowe do domowego biura

Aranżując domowe biuro warto zainwestować w profesjonalne meble biurowe. Nawet jeżeli wiemy, że w naszym miejscu pracy nikt nas nie będzie odwiedzał – meble biurowe są po prostu wygodniejsze od mebli przeznaczonych do użytku domowego.

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że na początek wystarczą nam podstawowe meble – biurko, krzesło, a jeżeli posiadamy duże ilości dokumentów – również szafa.

Meble biurowe muszą być wygodne. Jako, że kupujemy je tylko dla siebie, nasz wybór będzie prostszy niż w sytuacji, kiedy kupowalibyśmy wyposażenie do biura, w którym pracuje wielu ludzi.

Zwróćmy uwagę, żeby biurko było dostosowane do stylu naszej pracy. Idealnie, gdyby posiadało duży blat, na którym umieścimy wszystkie przedmioty niezbędne do pracy. Jeżeli pracujemy przed komputerem – rozważmy zakup biurka z regulowaną wysokością (pozwala nam ono naprzemiennie pracować na stojąco i na siedząco, co jest bardzo zdrowe dla naszego kręgosłupa). Jeżeli trudno jest nam utrzymać na biurku porządek, wybierzmy model posiadający większą ilość szuflad.

Krzesło biurowe lub fotel biurowy powinny posiadać regulację wysokości, regulację kąta nachylenia oparcia, głębokości siedziska. Warto udać się do stacjonarnego sklepu meblowego i wypróbować większą ilość krzeseł biurowych. W ten sposób łatwiej znajdziemy model dla nas idealny.

Kupując meble biurowe do domowego biura musimy pamiętać także o tak prozaicznych kwestiach jak ta, żeby meble były łatwe do utrzymania w czystości. Większość z nas nie lubi bowiem poświęcać dużej ilości czasu na odkurzanie i konserwację mebli.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*