Karty pamięci do wideorejestratora – jak znaleźć najlepszą?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Karty pamięci do wideorejestratora – jak znaleźć najlepszą?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wraz z ogromnym wzrostem liczby samochodów na naszych drogach niestety automatycznie doszło również do zwiększenia ilości kolizji. W obecnych czasach wideorejestrator drogowy to niezwykle cenne urządzenie, które nieraz może wyratować nas z opresji i udowodnić, że do zdarzenia drogowego doszło nie z naszej winy. Dzisiaj zajmiemy się czymś, bez czego to urządzenie nie ma szans działać poprawnie – kartami pamięci do wideorejestratora. Na co warto zwrócić uwagę, kiedy szukamy modelu dla siebie?

Dlaczego wideorejestrator to taki dobry pomysł?

Karty pamięci do wideorejestratora to ważny wybór dla właściwego działania urządzenia, jednak do tego przejdziemy za chwilę. Na samym początku zastanówmy się, czy taki sprzęt jak kamerka do nagrywania naszej trasy jest czymś przydatnym. Naszym zdaniem – jak najbardziej! Powodów jest kilka.

Pierwszym z nich jest fakt, że karty microSD z zapisanym zdarzeniem drogowym mogą nam się przydać, kiedy będziemy chcieli udowodnić policji czy ubezpieczalni, że to nie my jesteśmy sprawcami stłuczki. Warto jednak pamiętać o tym, że wideorejestrator może również stać się ochroną dla naszego samochodu podczas postoju, gdyż niektóre z nich są w stanie nagrywać nawet bez konieczności włączania silnika.

Karty pamięci do wideorejestratora – co jest najważniejsze przy ich wyborze?

Karty SD do wideorejestratorów są niezwykle ważne. Dlaczego? To zewnętrzna część urządzenia, bez której zapis nagrywanego materiału nie byłby możliwy lub byłby znacznie ograniczony. To istotne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa – nie potrzebujemy przecież tylko uwiecznić dane zdarzenie, ale również móc je odpowiednio zapisać i przechować.

Z tego powodu w przypadku karty microSD do kamerki samochodowej najważniejsza będzie jej pojemność. Powinniśmy wybrać ją zgodnie z tym, na jak długie trasy się przeważnie wybieramy. Jeśli samochód służy nam głównie do dojazdów do pracy czy wypadów na zakupy, nie musimy się decydować na największą możliwą pojemność karty SD. Jeśli jednak pokonujemy duże kilometraże, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w taki model karty, który będzie mógł to właściwie udokumentować.

Pojemność karty SD w praktyce

Na jak dużą pojemność w karcie pamięci do wideorejestratora powinniśmy się więc zdecydować? Warto tutaj zwrócić uwagę na jakość nagrywanej treści. Ma ona duże znaczenie w przypadku wideorejestratorów, więc raczej zależy nam przynajmniej na standardzie HD, ale jednocześnie im lepsza jakość, tym więcej zajmie miejsca i będzie potrzebna nam większa karta.

Zakładając, że używamy naszego auta, by dostać się do pracy i raczej poza tym nigdzie nim nie wyjeżdżamy, karty SD o pojemności od 32GB do 64GB będą przeznaczone dla nas. W przypadku dalszych podróży warto postawić przynajmniej na kartę o pojemności 128GB. Dobry wybór to również 256GB, która pozwoli nam przechować bardzo dużo filmów z tras nagranych w wysokiej jakości.

Na samym końcu musimy przypomnieć o tym, że zanim dokonamy wyboru karty pod względem pojemności, sprawdźmy, jakie modele obsługuje nasz wideorejestrator. To ważne dlatego, że jeśli ma on jakieś ograniczenia pojemności karty, nie będzie on działał poprawnie, jeśli zdecydujemy się na wybór karty MicroSD o dużej pojemności.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Grafika: materiał partnera

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*