Przekonaj się o zaletach oświetlenia LED

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przekonaj się o zaletach oświetlenia LED

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie ledowe jest obecnie jednym z popularniejszych rozwiązań. I nie bez powodu, ponieważ lampy LED są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale także niezwykle efektowne. Poznaj wszystkie największe zalety oświetlenia ledowego oraz dowiedz się, jakie lampy warto wybrać do swojego domu lub mieszkania. 

Lampy oraz taśma LED to obecnie bardzo często wykorzystywane w aranżacji wnętrz rozwiązanie. Czym jednak oświetlenie ledowe różni się od tego tradycyjnego lub halogenowego? Poznaj wszystkie najważniejsze zalety oświetlenia LED.

Zalety oświetlenia ledowego

Oświetlenie ledowe z pewnością znacząco wyróżnia się na tle innych rozwiązań oraz posiada wiele zalet. Jakie dokładnie korzyści płyną z wyboru tego typu źródła światła?

Lampy ledowe są energooszczędne

Jedną z największych zalet oświetlenia ledowego jest przede wszystkim energooszczędność. Oświetlenie LED zużywa bowiem od 80% do 90% mniej energii niż klasyczne żarówki czy żarówki halogenowe. Oznacza to, że dzięki nim Twoje rachunki za energię mogą stać się znacznie niższe niż do tej pory. 

Żarówki ledowe mają znacznie dłuższą żywotność

Kolejną cechą wyróżniającą oświetlenie ledowe na tle innych jest niezwykle długa żywotność żarówek. Klasyczne lampy ledowe działają od 15 000 do nawet 50 000 godzin. Oznacza to, że Twoja lampa ledowa, nawet jeśli będzie świecić po 8 godzin dziennie, będzie Ci służyć przez około 10 lat bez konieczności wymieniania żarówek. Dla bardziej obrazowego porównania żywotność najbardziej klasycznej i tradycyjnej żarówki wynosi jedynie 1 000 godzin.

Wybierając oświetlenie LED chronisz środowisko

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, można z całą pewnością stwierdzić, że oświetlenie ledowe jest o wiele bardziej ekologiczne niż inne źródła sztucznego światła. Dzięki temu, że żarówki LED nie zużywają tak sporych ilości energii oraz ich żywotność jest bardzo długa, wybierając je, chronisz środowisko. 

Różne barwy i temperatury światła

Kolejną ogromną zaletą oświetlenia ledowego, która sprawia, że jest ono nie tylko ekologiczne i praktyczne, ale także efektowne, jest fakt, że światło LED możesz wybrać w dowolnych kolorach i dowolnej temperaturze. Będzie więc ono pasować do każdego z Twoich wnętrz oraz do Twoich osobistych preferencji co do rodzaju światła. Ponadto, dzięki temu lampy LED są w stanie doskonale imitować światło dzienne. 

Gdzie możesz umiejscowić światło LED?

Jak widzisz światło ledowe ma wiele zalet. Jednak gdzie sprawdzi się ono najlepiej? Tak naprawdę możesz je umieścić wszędzie. W sypialni oraz salonie niezwykle efektownym i ciekawym rozwiązaniem będą taśmy ledowe umieszczone na gzymsie lub podwieszanym suficie. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło płynące z diod będzie pięknie i subtelnie rozświetlać pomieszczenie. Jest to także świetne rozwiązanie do łazienki, które będzie pięknie prezentować się pod wanną lub przy lustrze.

Zdj. główne: Pierre Châtel-Innocenti/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*