Jaka karta pamięci do telefonu? Czy warto inwestować w 512 GB?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka karta pamięci do telefonu? Czy warto inwestować w 512 GB?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Tytułowe pytanie dot. inwestowania w kartę microSD o pojemności 512 GB zależy w dużej mierze od sposobu korzystania ze smartfona. Jeśli ktoś po dwóch latach użytkowania urządzenia nie zdążył zapełnić wbudowanej pamięci np. 64 GB, taka pojemność może być przesadą, ale zaawansowani i aktywni użytkownicy z pewnością docenią taki zapas przestrzeni na dane.

Swoboda przestrzeni to komfort użytkowania smartfona

Trudno o bardziej irytujący moment, niż komunikat o kończącej się pamięci wewnętrznej smartfona. Zazwyczaj pojawia się on wtedy, gdy chcemy zainstalować nową grę, wgrać kilka odcinków ulubionego serialu, nową płytę ulubionego artysty lub podczas nagrywania wideo z wakacji. Co wtedy robić? Konieczność wybierania treści do usunięcia bywa stresująca i mało komfortowa, szczególnie pod presją czasu np. podczas koncertu, który chcemy uwiecznić. Czy jest na to recepta?

Jeśli ktoś często korzysta ze smartfona i jego zaawansowanych funkcji, z pewnością wie, jak trudno oszczędzać miejsce w pamięci wewnętrznej. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup karty pamięci microSD o pojemności 512 GB. To bardzo dużo i może wydawać się przesadą, ale nowoczesne smartfony potrafią zapisywać filmy wideo w rozdzielczości 4K, a takie pliki mogą zajmować nawet kilka GB pamięci. Jaką kartę zatem wybrać? Propozycją dla wymagających jest między innymi model karty pamięci microSD Samsung EVO Plus, który dostępny jest w szerokim zakresie pojemności tj. 64, 128, 256 a nawet 512 GB. Karta pamięci EVO Plus jest zgodna ze standardami UHS-I i klasą szybkości U3 (Klasa 10) co oznacza szybkości transferów do 130 MB/s w odczycie. Szybkie przeglądanie zdjęć z wakacji? Nagrywanie filmu w rozdzielczości 4K, a może instalacja nowej gry? Rozwiązanie to zapewnia odpowiednią wydajność w każdych warunkach. 

Dla wyjątkowo wymagających użytkowników, profesjonalistów, fotografów i graczy przeznaczono linię PRO Plus. W tym przypadku w ofercie są warianty o pojemności 128, 256 oraz 512 GB. Linia PRO Plus oferuje nie tylko największe pojemności, ale również imponujące transfery danych. W przypadku odczytu, jest to nawet do 160 MB/s, zapis danych odbywa się z prędkością do 120 MB/s. Z taką kartą nie będzie miało znaczenia to, czy kopiujesz kilka sezonów ulubionego serialu w wysokiej rozdzielczości, zapisujesz tysiące zdjęć czy instalujesz najbardziej wymagające gry. Po prostu oszczędzaj czas i zachowaj spokój o przestrzeń na nowe treści. 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Grafika: materiał partnera

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*