Jak zorganizować idealną domówkę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować idealną domówkę?

Obecne czasy nieco zmobilizowały nas do organizowania domówek. Nie tylko mogą być one tak samo fajne, jak wizyta w klubie, ale również o wiele bardziej oszczędne dla naszego portfela. Jak zorganizować świetną domówkę, którą wszyscy zapamiętają na długo?

Wybierz temat przewodni imprezy

Wiele osób lubi imprezy z tematem przewodnim. Mogą być to lata 90’ lub pizza party. Wiele zależy od naszej inwencji oraz chęci naszych znajomych na wspólną zabawę. Temat przewodni idealnej domówki znacznie ułatwi nam wybranie stroju, czy menu na taką imprezę. Oczywiście również łatwiej będzie wybrać muzykę, która jest bardzo istotna.

Nie zapomnij o przekąskach

Na pewno pamiętamy słynną scenę z filmu „Kogel-mogel”, w której pani Wolańska, bohaterka filmu, podaje gościom paluszki w wysokich szklankach. Jeśli nie chcemy, by nasi goście mieli pod ręką same paluszki do przegryzania, sprawdźmy imprezowe menu na stronach internetowych z kulinariami. W ten sposób będziemy pewni, że nasi znajomi wyjdą z domówki nie tylko zadowoleni, ale również najedzeni. Na imprezę w domu idealnie sprawdzą się małe pizzerinki, sałatka makaronowa z szynką czy mini kanapki. Każde danie, z którym można chodzić po pokoju i podrygiwać do tańca będzie odpowiednie na tego typu imprezę.

Napoje przede wszystkim

Długie siedzenie w zamkniętym pomieszczeniu oraz duża ilość jedzenia – w takiej atmosferze naszym gościom na pewno zachce się pić. Zadbajmy o wodę, najlepiej z lodem i cytryną oraz inne napoje. Są one niezbędne również wtedy, kiedy będziemy chcieli zrobić gościom kolorowe drinki. Oczywiście warto mieć również w naszej zamrażarce worki z lodem, dzięki czemu nawet ze słabo schłodzonego alkoholu będziemy mogli zrobić idealnego drinka.

Zadbaj o luźną atmosferę

Domówka nie jest czasem, kiedy wszyscy mają siedzieć na wcześniej ustalonych przez gospodarza miejscach, z rękami na stole. Zadbaj o to, by każdy z gości miał gdzie usiąść, przygotuj pufy oraz poduszki na podłodze. Domówka jest imprezą, w której ważna jest również luźna atmosfera. Nie wymagaj od gości sztywnego zachowania czy galowego ubioru. Każdy ma czuć się swobodnie – jak w domu.

Muzyka przede wszystkim

Nie ma domówki bez dobrze skomponowanej playlisty. Jeśli impreza ma klimat disco lub wśród znajomych są wyłącznie fani ciężkich brzmień, wybierzmy playlistę tak, aby idealnie wpasowała się w charakter imprezy. Postarajmy się również, by to goście mogli również poprosić o włączenie danego kawałka. Świetnie rozkręci również imprezę mały konkurs karaoke. Jeśli mamy odpowiednie nagłośnienie oraz mikrofon, impreza w nieoczekiwanym momencie może zmienić się na domówkę karaoke. Warto również przygotować się na taką ewentualność.

Zadbaj o dodatkową rozrywkę

Domówka i spotkanie ze znajomymi samo w sobie jest świetne, ale warto również zadbać o jakąś rozrywkę na wypadek, gdyby imprezowy nastrój nieco opadł. Idealnym sposobem jest załatwienie śmiesznych akcesoriów z fotobudki i robienie sobie zabawnych zdjęć. Po kilku drinkach nawet najbardziej nieśmiałe osobniki będą chciały dołączyć się do zabawy. Na pewno zabawne zdjęcia będą idealną pamiątką po wspólnej zabawie. Imprezę można rozkręcić również, kiedy zaczniemy grać w karty bądź ciekawą planszówkę. Taka rozrywka na pewno sprawi, że spędzimy czas w miłej atmosferze.

Pozwól gościom zdecydować, co robić

Czasem impreza jest najlepsza, kiedy nie trzymamy się ścisłego schematu. Goście mogą wtedy sami zaproponować, co chcą robić i takie rozwiązanie przydaje się, kiedy nam samym brakuje pomysłu na zabawianie gości. Może ktoś znajdzie ciekawy film na Netflixie lub zaproponuje konkurs karaoke albo wspólne gotowanie, kiedy nasze przekąski się skończą. Nasi goście również będą zadowoleni, że impreza przebiegła zgodnie z ich planem i pomysłami.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*