Artykuł sponsorowany
Dom to miejsce, w którym powinieneś czuć się komfortowo. Zapewni ci to nie tylko jego wystrój czy jakość powietrza, ale także temperatura panująca w domu. Zobacz, jak utrzymywać ciepło w mieszkaniu.
Nie zasłaniaj grzejników firankami, zasłonami i meblami. Warto także usunąć z nich ozdobne obudowy. Kaloryfery potrzebują przestrzeni wokół siebie, najlepiej około 10-centymetrowej. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe, które lepiej rozprowadza ciepło po domu. Więcej na jego temat znajdziesz na stronie https://ciepla-podloga.pl/pl/menu/sklep/maty-grzewcze-podlogowe/mata-grzewcza-pod-panele-winylowe-1606.
Regulacja temperatury także wiąże się z oszczędnym ogrzewaniem domu. W swoim mieszkaniu możesz zainstalować urządzenie do automatycznej regulacji temperatury. Montuje się je na grzejniku w każdym pomieszczeniu. W sklepach znajdziesz ręczne i smart, które umożliwiają na bardzo precyzyjne dostosowanie temperatury. Warto także pomyśleć nad instalacją domowego kominka, który bez problemu nagrzeje jedno pomieszczenie, w którym przebywasz najczęściej. Wkłady do niego znajdziesz bez najmniejszego problemu na internecie, na przykład na stronie https://hitze.pl/.
Nie grzej mieszkania, w którym cię nie ma. Obniżaj temperaturę w mieszkaniu, gdy go opuszczasz. Dzięki temu komfort cieplny nie zostanie naruszony, a ty ograniczysz zużycie energii. Zwracaj uwagę, aby nie zakręcać grzejników całkowicie. Podczas twojej nieobecności średnia temperatura w pomieszczeniach powinna oscylować w granicach 15-16 stopni.
Ważną kwestią w utrzymywaniu ciepła w domu są szczelne okna i drzwi, ponieważ to przez nie może zostać wpuszczona duża ilość zimnego powietrza. Warto zatem wymienić uszczelki, jeśli są bardzo stare.
Utrzymanie właściwej wilgotności powietrza ułatwi regularne wietrzenie pomieszczeń. Aby nie marnować ciepła, na 10 minut przed tą czynnością przykręć kaloryfery. Następnie możesz przewietrzyć pokój, jednak zrób to krótko, ale intensywnie przez kilkanaście minut. Grzejnik odkręć ponownie po zamknięciu okien. Taki zabieg spowoduje mniejszą utratę ciepła niż długotrwałe uchylone okno.
Fot.: Gerd Altmann/pixabay.com