Domowe sposoby na wypadanie włosów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Domowe sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest problemem powszechnym nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn i dzieci. Ta nieprzyjemna dolegliwość pojawia się nagle lub rozwija stopniowo, może być zjawiskiem tymczasowym lub stałym.

Chcąc zapobiec wypadaniu włosów, musisz jak najszybciej zdiagnozować przyczynę i podjąć odpowiednie kroki. Czasami jest to spowodowane zmianami hormonalnymi, niedoborem składników odżywczych lub ich złą pielęgnacją. Nadmierne wypadanie włosów może być też objawem choroby. Walkę z wypadaniem włosów dobrze jest zacząć od domowych kuracji. 

Domowe produkty a wypadanie włosów?

Dla wielu osób może być ogromnym zaskoczeniem, że produkty, które posiadamy w kuchni, mogą zmniejszyć ilość wypadających włosów, a nawet całkowicie temu zapobiec. Domowe sposoby na wypadanie włosów są najlepszym rozwiązaniem pomagającym w naturalny sposób pozbyć się tego problemu. Nadmierne wypadanie włosów często jest spowodowane przez stres, używki, złą dietę, lekarstwa oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

W pierwszej kolejności spróbuj wyeliminować ze swojego życia wymienione wcześniej produkty. Następnie, zamiast sięgać po chemiczne środki, które mogą powodować skutki uboczne, sięgnij po naturalne produkty. Dzięki nim nie tylko zapobiegniesz łamliwości włosów i ich wypadaniu, ale również wzmocnisz całą strukturę włosa. Twoje włosy zyskają blask, a cebulki staną się mocniejsze. 

Maseczki i odżywki

Najpopularniejszym sposobem na poradzenie sobie z problemem wypadających włosów jest zastosowanie odżywek. Domowa odżywka na bazie jajek jest bardzo prosta w przygotowaniu, wystarczy połączyć ze sobą żółtko, oliwę, miód lub olejek rycynowy. Następnie nałożyć gotową maskę na włosy, założyć folię lub czepek oraz ręcznik i zostawić na 30 minut. Po tym czasie spłucz odżywkę i umyj włosy jak dotychczas. Jej działanie polega na wzmocnieniu włosów, a kuracja wykonywana regularnie dodatkowo je nawilża i dodaje objętości. 

Wcierki do włosów

Wcierka do włosów uzyskana z wyciśniętej rzepy ma właściwości regeneracyjne i pobudzające krążenie, w związku z czym przywraca prawidłową pracę cebulek i przyspiesza wzrost włosów. Sok należy nałożyć przed myciem na wilgotne włosy i skórę głowy, dobrze wetrzeć i trzymać przez 30 minut. Dobrze jest stosować także wcierkę przygotowaną z czosnku przynajmniej raz w tygodniu. W tym celu przeciśnij kilka ząbków przez praskę i wetrzyj w skórę głowy, trzymając ją przez 30 minut. Czosnek posiada właściwości bakteriobójcze, a zawarte w nim związki siarki dodatkowo stymulują wzrost włosów. 

Wypadanie włosów po ciąży – jak temu zapobiec?

W czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian hormonalnych. Organizm jest osłabiony, a włosy u niektórych kobiet zaczynają wypadać już w trakcie trwania ciąży, a u innych dopiero kilka miesięcy po porodzie. Warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację znacznie wcześniej. Ważna jest odpowiednia dieta i dostarczanie organizmowi wszystkich składników odżywczych. Oprócz niej kluczowym elementem jest też prawidłowa pielęgnacja. W tym celu przedstawiamy domowe sposoby na wypadanie włosów po ciąży. 

Siemię lniane

Pierwszym z nich jest stosowanie maseczki z siemienia lnianego, który wzmacnia włosy, dodaje im blasku oraz miękkości. W swym składzie ma dużą ilość błonnika, białek i witamin. Przygotowanie maseczki nie jest trudne, wystarczy wlać do garnka szklankę wody i dodać dwie łyżeczki siemienia w ziarenkach. Gotować wszystko przez 15 minut, co jakiś czas mieszając. Następnie należy przecedzić wywar przez sitko i ostudzić. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć na włosy, przykryć folią i trzymać przez pół godziny. 

Drożdże

Maseczka przygotowana z drożdży jest kolejnym domowym sposobem na wypadanie włosów. Drożdże są źródłem witaminy B, biotyny i substancji mineralnych, które mają korzystny wpływ zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Dzięki jej stosowaniu wzmacniasz włosy oraz stymulujesz ich porost. Chcąc ją przygotować, wystarczy wymieszać ze sobą 1 łyżeczkę miodu, 1 łyżkę jogurtu naturalnego i pół kostki drożdży. Uzyskaną maseczkę należy nałożyć na włosy i trzymać przez pół godziny.  

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*