Domowa rewolucja w pielęgnacji włosów – poznaj wodę lamelarną!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Domowa rewolucja w pielęgnacji włosów – poznaj wodę lamelarną!

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Woda lamelarna to innowacyjny produkt do pielęgnacji włosów, który pojawił się stosunkowo niedawno na drogeryjnych półkach i zdobył popularność ze względu na szybkie i spektakularne efekty. Jest to rodzaj odżywki o płynnej konsystencji, przypominający wodę i zawierający mikroskopijne cząsteczki aktywne, zwane lamelami. Jak działa woda lamelarna? Jak jej używać?

Na czym polega działanie wody lamelarnej?

Niedawno pojawiła się na półkach w drogerii, a już mówi się, że zrewolucjonizowała domową pielęgnację włosów. Co to jest woda lamelarna? To rodzaj płynnej niczym woda odżywki, którą polewa się wilgotne włosy (inne nazwy do Wonder Water, płynna odżywka, odżywka lamelarna). Na jakie efekty można liczyć?

  • Intensywne nawilżenie – dzięki lekkiej konsystencji woda lamelarna łatwo wnika w strukturę włosa, nawilżając go od środka.
  • Nabłyszczenie – lamelarne cząsteczki pomagają wygładzić powierzchnię włosa, co sprawia, że staje się on bardziej błyszczący, lśniący. Efekt tafli na włosach murowany.
  • Regeneracja i wzmacnianie – zawartość roślinnych protein, aminokwasów i składników nawilżających sprawia, że woda lamelarna działa długofalowo, regenerując i wzmacniając włosy.

Produkt działa szybko i skutecznie, wygładzając włosy nawet po jednym użyciu.

Jak używać wody lamelarnej?

Stosuj na wilgotne włosy po myciu ich szamponem. Polej pasma na długości zygzakowatym ruchem, omijając skórę głowy. Masuj je przez chwilę. Czas trzymania odżywki na włosach zależy od producenta, ale zwykle wynosi od 8 sekund. Spłucz dokładnie odżywkę ciepłą wodą. Podczas używania lub spłukiwania możesz odczuwać delikatne ciepło.

Kiedy stosować wodę lamelarną?

  • Raz w tygodniu jako ekspresową kurację regenerującą.
  • Przed wielkim wyjściem.
  • W regularnej, cotygodniowej pielęgnacji, zwłaszcza gdy włosy są matowe, suche, zniszczone lub poddawane zabiegom chemicznym.

Czy woda lamelarna jest szkodliwa?

Absolutnie nie jest szkodliwa. Wygładza i odżywia włosy, dbając o ich zdrowy wygląd. Nie zaleca się jednak stosować jej częściej niż 1-2 razy w tygodniu, ponieważ zawiera proteiny. Są one bardzo cenne dla włosów, ale ich nadmiar może włosy „przeproteinować”. Wtedy stają się zbyt sztywne i tracą blask. Należy dostarczać włosom protein, emolientów i humektantów w zbalansowanych proporcjach. Przeplataj stosowanie wody lamelarnej z odżywkami lub maskami z zawartością olejków i składników nawilżających, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Jakie są opinie dotyczące stosowania wody lamelarnej?

Woda lamelarna bardzo dobrze przyjęła się w środowisku włosomaniaczek, ponieważ w kilka sekund potrafi zagwarantować efekt tafli na włosach. Oczywiście działanie zależy od całościowej formuły kosmetyku, ale wszystkie produkty działają podobnie – wygładzają włosy bez ich obciążania i przetłuszczania. Co więcej można ich używać na każdy rodzaj pasm, również do fal i loków. Nie wyprostowuje włosów, lecz nabłyszcza i ujarzmia. Opinie na jej temat są bardzo pozytywne.

Woda lamelarna stanowi szybką alternatywę dla tradycyjnych kuracji, oferując spektakularne rezultaty w krótkim czasie. Częstotliwość stosowania zależy od potrzeb włosów, a produkty przeznaczone są do różnych rodzajów włosów, od zniszczonych po cienkie i delikatne.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*