Wakacje na łodzi – jak się przygotować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wakacje na łodzi – jak się przygotować?

Artykuł sponsorowany

Marzysz o urlopie w plażowym stylu, ale nie chcesz kłopotać się towarzystwem niewychowanych turystów? Zastanawiasz się, jak ze swoimi znajomymi przyjemnie spędzić czas? Wynajmij łódkę!

Jak poradzić sobie z chorobą morską?

Zanim zaczniesz swoją wodną przygodę, upewnij się, że będzie ona dla ciebie frajdą, a nie męczarnią. Co najmniej kilka dni przed wyruszeniem w podróż spędź trochę czasu na pokładzie, aby przyzwyczaić się do bujania fal.

Kiedy dopadną cię ciężkie mdłości, połóż się na ziemi i wykonuj głębokie wdechy, starając się nie zwracać uwagę na ruchy łodzi lub to, co dzieje się dookoła ciebie. Jeśli to nie pomoże z chorobą morską, zawsze możesz sięgnąć po odpowiednie leki. Pamiętaj jednak, że musisz je zażyć przed rozpoczęciem rejsu, zgodnie z zaleceniami producenta.

łódka na wodzie
Fot. irrmago / Freepik

Podstawowe wyposażenie

Zacznij od skompletowania najważniejszych rzeczy: apteczki pierwszej pomocy, koła ratunkowego i niezbędnych leków. Rękawice ogrodowe przydadzą ci się przy jakichkolwiek czynnościach związanych z wiązaniem liny, a antypoślizgowe buty zapewnią komfort przy poruszaniu się po śliskiej powierzchni łodzi. Wyciągarka ręczna z kolei pomoże ci załadować łódź na przyczepę.

Nie przynoś na łódź dużych przedmiotów lub narzędzi. Rowery, motocykle i tym podobne tylko zajmują cenne miejsce, którego i tak masz mało.

Jakie ubrania spakować?

Zasada jest prosta: im mniej, tym lepiej. Nie zmieścisz trzech wielkich waliz na pokładzie małej łódki, nieważne, jakie triki pomocne przy składaniu ubrań znasz. Staraj się zminimalizować swoją podróżną garderobę do trzech codziennych outfitów i odzieży, która ma cię chronić w określonych warunkach pogodowych. Dobrym pomysłem jest również wybranie jednej eleganckiej stylizacji, jeśli podczas swojej podróży planujesz odwiedzić miejsce, gdzie chcesz pokazać się od jak najlepszej strony.

Nie zapomnij o wygodnym swetrze na zimniejszą pogodę, płaszczu przeciwdeszczowym, stroju kąpielowym oraz czapce z daszkiem, która ochroni cię przed udarem. Okulary przeciwsłoneczne to mus. Odzież przydatną na morskie podróże znajdziesz na https://www.szopeneria.pl/.

Nie zapomnij o jedzeniu

Twoje ulubione przysmaki nie będą łatwe do zdobycia na łodzi, chyba że planujesz w trakcie rejsu zatrzymywać się, żeby zrobić zakupy na brzegu. Dlatego przed wyruszeniem w podróż zrób porządne zapasy jedzenia. Zwróć uwagę na datę przydatności spożycia określonych produktów. Jeśli planujesz dłuższe wakacje, pomyśl o zaopatrzeniu się głównie w suchą żywność jak sucharki czy suszona wołowina.

Przydatne rzeczy

Oprócz podstawowego wyposażenia istnieje wiele narzędzi, które warto ze sobą zabrać w morską podróż. Kompas i mapa wybrzeża są niezbędną pomocą przy nawigacji. Oczywiście, nie zapomnij też o niezbędnych akcesoriach do elektroniki – nikt nie chciałby w trakcie urlopu zdać sobie sprawy, że jego jedyna ładowarka została w domu, kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Aktywny wypoczynek nad morzem

Spróbuj łowienia ryb. Wyposaż się w odpowiednie akcesoria wędkarskie i chwytaj za wędkę! Łowienie to świetne hobby dla każdego, kto chcą poczuć się jednością z naturą, oraz wyćwiczyć cierpliwość i siłę woli. Nie ma lepszego uczucia niż ta lekka nutka adrenaliny, kiedy z niecierpliwością czekamy, aż ryba chwyci przynętę. Nie mówiąc już o poczuciu satysfakcji, jakie przynosi pomyślny połów.

Pamiętaj, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodą z tym hobbym, musisz najpierw zdobyć najpierw zezwolenie wędkarskie.

Jeśli łowienie ryb to nie twoje klimaty, zawsze możesz wykorzystać stały dostęp do wody w inny sposób. Od wylegiwania się plackiem na pokładzie po nurkowanie wraz z przyjaciółmi i urządzanie sobie zawodów, kto dłużej wytrzyma pod powierzchnią. Ograniczenia istnieją tylko wtedy, kiedy je sobie narzucisz!

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*