Gdzie warto jechać do aquaparku?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie warto jechać do aquaparku?

Lato, słońce i woda – bez tych czynników nie ma udanej wakacyjnej laby. Wyjazdy nad morze i jezioro coraz częściej odchodzą do lamusa na rzecz wypadów do aquaparków ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami. Dziś podpowiemy, gdzie szukać najfajniejszych aquaparków. 

Największy w Europie

Mowa oczywiście o aquaparku Suntago Wodny Świat, nazywanym także Park of Poland. Został otwarty w 2020 roku i jest jak na razie największym parkiem wodnym nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Suntago mieści się około 40 kilometrów od Warszawy oraz około 70 kilometrów od Łodzi. Jest to kompleks, w którym możesz skorzystać z mnóstwa basenów, saun oraz łaźni. Co ciekawe, w parku zostały posadzone prawdziwe palmy! Suntago Wodny Świat może pomieścić aż 15000 osób! Cennik parku także nie jest wygórowany – całodniowy wstęp dla osoby dorosłej lub nastolatka to koszt 119 złotych, bilet ulgowy dla dziecka do lat 16 kosztuje z kolei 99 złotych. 

Aquapark i oceanarium w jednym?

Tak, to możliwe! W Aquaparku Reda zobaczysz rekiny ze Sri Lanki oraz zjedziesz 60-metrowym, podświetlanym tunelem wprost do akwarium z pięknymi rybami! Dodatkowo w Redzie możesz skorzystać ze zjeżdżalni o 3 poziomach trudności. Możesz także wejść do ogromnego basenu ze sztucznie tworzoną falą. Dla fanów spokojnego relaksu wodnego także znajdzie się coś miłego – na przykład jacuzzi z tryskającą wodą w kolorze lawy. 

Kierunek Wrocław

Aquapark Wrocław to kompleks basenów ze zjeżdżalniami (największa ma około 186 metrów długości!), które dodatkowo oferują wrażenia dźwiękowe i świetlne! Aquapark oferuje także sztuczną falę oraz jacuzzi. Dla najmłodszych przeznaczony jest brodzik ze statkiem pirackim i mniejszymi zjeżdżalniami. 

A może góry?

Podziwianie piękna Tatr i kąpiel w jednym? To możliwe w Aquaparku Zakopane. Tory pływackie, dzika rzeka, zjeżdżalnie oraz basen rekreacyjno-leczniczy. To wszystko oferuje jeden z najpopularniejszych obiektów wodnych w Polsce. Dodatkowo w Aquaparku Zakopane możesz skorzystać z saun czy pokoju relaksacyjnego. Wodny relaks dla młodszych i starszych w cenie!

Fala w piramidzie

Aquapark Fala w Łodzi z zewnątrz przypomina piramidy. W środku z kolei urządzony jest na wzór palmiarni z piaszczystymi plażami oraz barami wodnymi przypominającymi te na Karaibach i Hawajach. Aquapark oferuje mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych dzieci, a także dorosłych. Brodzik, dwie ogromne zjeżdżalnie (także na zewnątrz obiektu), dzika rzeka czy sauna i jacuzzi to wszystko, co Cię tam czeka. 

Aquapark Kraków

To największy tego typu obiekt kryty w Polsce. Posiada 10 ogromnych zjeżdżalni, trzy baseny rekreacyjne oraz wodną ściankę wspinaczkową. W Aquaparku Kraków nie tylko zażyjesz wodnego szaleństwa, dzięki miejscom z hydromasażem i prądami wodnymi także się zrelaksujesz. Co ważne, nie poczujesz tam męczącego zapachu chloru, woda w obiekcie jest bowiem oczyszczana wyłącznie za pomocą ozonu. Co ciekawe, największą atrakcją Aquaparku Kraków jest… smok wawelski. A dokładnie fontanna w kształcie krakowskiego smoka. 

Wrocławski Park Wodny

Ten Aquapark da Ci niezapomniane tropikalne odczucia: groty, mostki, egzotyczne rośliny oraz wodny bar. Relaks prawie jak na Hawajach! Dodatkowo poczujesz sztuczne fale i skorzystasz z wielu zjeżdżalni. Ogromnym plusem aquaparku we Wrocławiu jest to, że dostępna jest tam Dziecięca Zatoka, gdzie nawet 4-miesięczne maleństwa mogą oswajać się z wodą!

Zdjęcie główne: Denys Gromov/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*