Czym karmić zwierzęta rolne?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czym karmić zwierzęta rolne?

Artykuł sponsorowany

Dokarmianie zwierząt hodowlanych wymaga uwagi i wiedzy na temach ich potrzeb. Warto również brać pod uwagę porę roku i dostępność określonych produktów, a także z wyprzedzeniem myśleć o miesiącach, kiedy ilość świeżej paszy może być ograniczona.

Pasza uzupełniająca

Poza zapewnieniem zwierzętom hodowlanym odpowiednich, świeżych produktów, którymi mogą się żywić, ważne jest również zadbanie o prawidłowy bilans dostarczanych składników odżywczych. Przykładem dodatków do paszy polecanych przez lekarzy weterynarii są wysłodki buraczane. Sprawdzą się nie tylko jako dodatek do paszy oraz główny składnik żywienia zimowego, ale będą również doskonałe dla koni intensywnie pracujących, zmagających się z alergiami oraz zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego. Jakościowy skład wysłodków to 9% surowego białka, 16% surowego włókna i 6,8% cukru całkowitego.

Pasze lecznicze

Będąc hodowcą zwierząt, należy zwracać szczególną uwagę na objawy chorobowe swoich podopiecznych. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w paszę zawierającą prebiotyki, które wspomagają prawidłowy rozwój mikroflory jelitowej u zwierząt. Warto również mieć na stanie żywność wspomagającą wychodzenie z dolegliwości – na przykład paszę na kaszel u trzody lub stymulator przeznaczony do stosowania w przypadku dyzenterii.

Otoczenie zwierząt hodowlanych

Dbanie o dietę zwierząt nie kończy się na trosce o dostarczoną im paszę. Warto zwracać również uwagę na otoczenie trzody, między innymi materiały, z których wykonane są koryta, paśniki czy nawet zagrody. Należy zadbać, by były zabezpieczone ekologicznymi impregnatami do drewna, takimi jak pokost lniany. Używając sprawdzonych produktów, zyskujesz pewność, że zwierzęta nie spożyją przez przypadek szkodliwych dla nich substancji chemicznych.

Alternatywą dla pokostu lnianego może być olej lniany do drewna, który nie zawiera rozpuszczalników i jest w stu procentach naturalny. W dodatku olejowana powierzchnia jest łatwa do czyszczenia i zabezpieczona. Olej nadaje się do impregnacji drewna wewnątrz i na zewnątrz, więc możesz używać go na terenie całego obejścia.

Fot.: Christian Burri/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*