Czym jest henna pudrowa?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest henna pudrowa?

Brwi pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i ozdobną. Stanowią oprawę oczu oraz mają niemały wpływ na komunikację niewerbalną. Dzięki nim wyrażamy swoje emocje. W ostatnim czasie stylizacja brwi stała się niezwykle popularna. Włoski ułożone w odpowiedni kształt i w dobrze dobranym kolorze dodają urody, zmieniają owal twarzy i odejmują lat. W uzyskaniu tego efektu pomaga henna pudrowa. 

Henna pudrowa – co to?

Henna pudrowa to naturalny preparat służący do barwienia ciała i włosów. Stanowi alternatywę dla zwykłej henny. Dzięki całkowicie naturalnemu składowi nie tylko upiększa, ale i odżywia skórę. Zawiera dużą ilość witamin i minerałów naturalnego pochodzenia, szczególnie bogata jest w odżywczą witaminę E i odmładzającą witaminę C. Preparat nie oddziałuje negatywnie na strukturę włosa, a wręcz przeciwnie. Po zastosowaniu henny pudrowej włoski wyglądają na zdrowsze i odżywione. Należy pamiętać, że zabieg z wykorzystaniem henny pudrowej, chociaż bezpieczny, może wywoływać reakcję alergiczną. Zaleca się 48 godzin przed zabiegiem wykonać test alergiczny, sprawdzający, czy preparat nie wywołuje podrażnienia skóry. 

Zabieg z wykorzystaniem henny pudrowej

Na pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym należy wybrać i skonsultować kształt i kolor brwi z wybraną przez nas specjalistką. Jest to ważne, ponieważ późniejszy efekt może być niezadowalający. Kosmetyczki mają różnorodne wizje i to, że im się podoba taki kształt, niekoniecznie oznacza, że nam będzie w nim do twarzy. 

>> Zobacz też: Jak zrobić peeling z cytryny? Domowy sposób

Zabieg z użyciem henny pudrowej rozpoczyna się od dokładnego umycia brwi i ich okolic przy pomocy specjalnego szamponu. Po dokładnym oczyszczeniu na brwiach zostaje zastosowany peeling, celem złuszczenia martwego naskórka. Kolejnym krokiem jest nałożenie nowego konturu na brwi i zabezpieczenie go specjalną pastą, która chroni przed wydostaniem się preparatu poza wyznaczone miejsce. Henna pudrowa ma wiele kolorów i odcieni.

Wybór w barwach jest duży, dlatego należy dobrać odpowiednią do karnacji i koloru włosów. Preparat na włoski zostaje nałożony przy pomocy specjalnego pędzelka, a następnie pozostawiony do wyschnięcia na 15–20 minut. Profesjonalna stylistka potrafi cieniować brwi, rozjaśniać lub tworzyć niezwykle modne w obecnym czasie ombre. Po zaschnięciu henna ściągana jest z włosków przy pomocy removera. Na koniec zostaje przeprowadzona regulacja kształtu brwi za pomocą pęsety, wosku lub pasty cukrowej. 

Niezwykle ważny jest pierwszy etap zabiegu, czyli dokładne umycie miejsc, w których zostanie nałożona henna pudrowa. Kolor łatwiej się wchłania i dłużej utrzymuje na obszarach całkowicie oczyszczonych. Z kolei tłustsza skóra powoduje, że henna szybciej schodzi i wchłania się nierównomiernie. 

Jak postępować po zabiegu?

Preparat jest aktywnym kosmetykiem, który działa na naszej skórze przez co najmniej 24 godziny od nałożenia. Ten czas jest kluczowy dla trwałości nowego koloru włosków. Po upływie jednego dnia od nałożenia henna pudrowa zazwyczaj jaśnieje, a efekt staje się stonowany. Po zabiegu stylistka zawsze powinna przekazać rady pielęgnacyjne, które przedłużą trwałość efektu. Pierwszego dnia nie stosuj olejków do demakijażu ani płynów micelarnych.

Nie zaleca się też mycia włosów z powodu mocnych detergentów w szamponach. Unikaj promieniowania UV – kąpieli słonecznych i solarium. Słońce może skrócić trwałość koloru oraz dodatkowo go rozjaśnić o jeden, dwa tony. W tym czasie nie chodź na basen i do sauny. Z kolei warto zastosować olejek przeznaczony do pielęgnacji brwi. Jego regularne używanie może przedłużyć trwałość efektu o kolejne kilka dni. 

Jakie efekty daje henna pudrowa? 

Zastosowanie henny pudrowej przynosi szereg korzyści. Preparat nadaje brwiom naturalny kolor. Włoski są odżywione, wygładzone, wzmocnione oraz grubsze. Przez pierwsze tygodnie efekt jest tak mocny, że nie trzeba nakładać na oczy dodatkowego makijażu. Zastosowanie henny pudrowej to również codzienna oszczędność czasu. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, więc czas spędzony na przygotowaniu makijażu również ulega skróceniu. 

Ile czasu utrzymują się efekty? 

Henna pudrowa po zabiegu na skórze utrzymuje się 14 dni, jednak na włoskach efekt widoczny jest nawet do 6 tygodni. Jeśli chcesz poprawić wygląd oraz stan brwi, to ten zabieg jest dla Ciebie. Cena zabiegu henny pudrowej jest zależna od miejscowości. W małych miasteczkach za wizytę zapłacisz około 60 złotych, z kolei w większych kwota ta sięga nawet 150. Nie zaleca się wykonywać zabiegu samodzielnie, szczególnie jeśli mamy niewielką wiedzę w dziedzinie kosmetologii. Warto spróbować henny pudrowej na swojej skórze i zobaczyć, czy efekt nam się spodoba.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*