7 pomysłów na prezent dla rowerzysty – ciekawe gadżety

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
7 pomysłów na prezent dla rowerzysty – ciekawe gadżety

Przede wszystkim usuń z listy wszystkie przedmioty, które dana osoba z pewnością już ma – oświetlenie do roweru, bidon czy rękawiczki kolarskie. Jaki prezent dla rowerzysty kupić?

Multitool

Wielofunkcyjny, kompaktowy narzędziownik przyda się zarówno profesjonalnym kolarzom, jak i zwolennikom rekreacyjnych wyjazdów. Każdy z nich wie, że wszelkie drobne awarie są na porządku dziennym – poluzowana śrubka czy łańcuch, który spadł z zębatek. Multitool pozwoli na samodzielne uporanie się z każdym problemem.

Do jego podstawowych elementów należą: kilka imbusów, płaski klucz i śrubokręt. Te bardziej rozbudowane są wyposażone także w klucze do szprych, łyżki do opon lub skuwacz do łańcucha. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i lekkiej wadze bez trudu przechowasz go w torbie rowerowej.

Torba podsiodłowa jako prezent dla rowerzysty

Jaki prezent dla rowerzysty kupić? Torba podsiodłowa! Przyda się szczególnie podczas wycieczek, na które nie zabiera się zbyt wielu akcesoriów. Te najbardziej podstawowe można przechować w kompaktowej torbie umieszczonej pod siodełkiem roweru. Telefon, klucze, dokumenty czy multitool – dzięki niej nie trzeba zabierać ze sobą plecaka ani obawiać się, że mogą wypaść z kieszeni. Warto zwrócić uwagę na to, aby sakwa podsiodłowa była wodoodporna. Można kupić ją pojedynczo lub w zestawie z innymi, które zostaną rozmieszczone na innych elementach roweru i pozwolą na zabranie nieco większego bagażu. Ich niewątpliwą zaletą jest lekka waga.

Słuchawki dla rowerzystów

Przede wszystkim, modele dla rowerzystów nie są tym samym, co słuchawki sportowe. Te drugie nadadzą się dla osób biegających na bieżni czy ćwiczących na siłowni, natomiast cykliści, jako uczestnicy ruchu drogowego, muszą słyszeć także dźwięki płynące z zewnątrz – dla własnego i cudzego bezpieczeństwa. Są też o wiele zdrowsze od słuchawek dokanałowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać model douszny, który także nie tłumi dźwięków otoczenia. Producenci oferują słuchawki pyłoodporne i zabezpieczone przed wpływem wilgoci, dzięki czemu zmienna pogoda nie wpłynie na komfort ich użytkowania. To bardzo dobry prezent dla rowerzystów.

Uchwyt do telefonu – dobry prezent dla rowerzysty

Telefon komórkowy może pełnić wiele różnych funkcji: GPS-u, licznika kilometrów lub przelicznika kalorii. Wyjmowanie go z kieszeni co kilkanaście minut jest mało wygodne i raczej niezbyt logiczne, dlatego – o ile nie interesują Cię rowerowe komputerki – sprezentuj bliskiej osobie praktyczny uchwyt na telefon jako prezent dla rowerzysty. Pamiętaj, aby podczas jego zakupu skupić się na produktach z górnej półki, o wysokiej jakości wykonania. Nie chcesz przecież chwilę po zakupie opłacać naprawy telefonu, który właśnie z niego spadł…

>> Zobacz też: Jak napompować koło w rowerze?

Licznik rowerowy

Będzie świetnym gadżetem dla osób, które chcą skupić się na samej jeździe i monitorować jedynie to, jak szybko jadą i jaki dystans udało im się przebyć. Licznik rowerowy jest bardzo łatwy w montażu, wygodny w użyciu i zdecydowanie bezpieczniejszy od opisanego wcześniej uchwytu, nawet jeśli należy do tych tańszych. Najprostsze liczniki przymocowuje się do roweru za pomocą magnesu. Tak jak przy pozostałych akcesoriach, warto znaleźć taki odporny na pył i deszcz.

Sportowa kamera na rower

Kolejny gadżet elektroniczny. Sprawdzi się idealnie u osób, którym zależy na zachowaniu oryginalnej pamiątki z wyprawy bez konieczności każdorazowego zatrzymywania się w celu zrobienia zdjęcia. 

A może plecak rowerowy?

Dla miłośników długich wypraw. Pomieści żywność, bidon z wodą i wszelkie potrzebne akcesoria. Powinien być wodoodporny i zapewniać dobrą wentylację pleców. Dzięki idealnemu dopasowaniu do sylwetki nie będzie się przesuwał podczas jazdy ani ocierał ramion. Warto, aby miał dodatkowe wzmocnienie, które ochroni plecy (a przede wszystkim kręgosłup) w razie upadku.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*