5 miejsc w górach, które warto odwiedzić wiosną

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
5 miejsc w górach, które warto odwiedzić wiosną

Wiosna w górach? To z pewnością szansa na wspaniałe doznania. Coraz mocniej grzejące słońce, kwiaty pokrywające ziemię i górskie widoki świetnie się komponują. Niektóre lokalizacje są w tym czasie szczególnie piękne i warto je odwiedzić np. w trakcie weekendu. Gdzie warto się wybrać w góry wiosną?

Dlaczego warto wybrać się wiosną w góry?

Po zimowych szaleństwach wiosna wcale nie musi być gorszą porą na wyjazd w góry. To wtedy wiele osób wybiera się na południe po to, by podziwiać krokusowe polany i cieszyć się coraz mocniej grzejącym słońcem. Cudowne widoki to jednak nie wszystko: warto w tym czasie zachować czujność, ubrać się w przezorny sposób i liczyć z tym, że doskonała pogoda panująca w hotelu u podnóża wysokich gór wcale nie musi być pewna wyżej. Gdzie warto się wybrać? Oto 5 ciekawych lokalizacji.

Miejsca do odwiedzenia wiosną w Tatrach: doliny Kościeliska i Chochołowska

Wiosenne Tatry to chyba pierwszy wybór, który przychodzi na myśl w związku z chęcią wyjazdu w góry o tej porze roku. To właśnie tutaj mamy okazję zobaczyć jeszcze w marcu całe polany krokusów. Kierunek ten cieszy się popularnością przez cały rok, jednak na wiosnę można liczyć na nieco niższe ceny i choć trochę mniejsze zagęszczenie turystów. 

>> Zobacz też: Jakie prawo jazdy trzeba mieć do prowadzenia kampera?

Doliny Kościeliska i Chochołowska w Tatrach

Właśnie tutaj możemy zobaczyć w pełnej krasie piękno górskiej przyrody, która po zimowym uśpieniu budzi się wreszcie do życia. Najlepszym wyjściem będzie odwiedzenie tatrzańskich dolin Kościeliskiej i Chochołowskiej. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozwala się cieszyć wspaniałymi doznaniami, ale bez wielkich wymagań, jeśli chodzi o formę fizyczną. Po zimowej przerwie nie każdy musi się przecież czuć gotów do forsownego wysiłku fizycznego. Na spokojny wiosenny spacer można się tutaj z powodzeniem wybrać z całą rodziną. Oczywiście później można się cieszyć wiosennymi urokami Zakopanego.

Beskid Sądecki

Wypad w Beskid Sądecki poleca się zwłaszcza na Wielkanoc lub podczas majówki. Graniczący z Pieninami region jest uważany za doskonałe miejsce do uprawiania pieszej turystyki nawet dla mniej wprawionych turystów: najwyższy szczyt, Radziejowa, liczy sobie 1266 m n.p.m. Oczywiście zwłaszcza wiosną, gdy pogoda jest kapryśna, trzeba zachować czujność, ale wysokości są tutaj niższe niż w Tatrach, granie zaś długie i dość bezpieczne. Warto zwiedzić przełom rzeki Poprad i odwiedzić choć jedną z miejscowości turystycznych – Krynicę-Zdrój, Muszynę lub Piwniczną-Zdrój. Warto też zwiedzić Szlak Architektury Drewnianej.

Beskid Śląski

Także Beskid Śląski uchodzi za klimatyczne miejsce wypadów dla całej rodziny. On również nie przeżywa w tym okresie takiego najazdu turystów jak Zakopane. Można pokusić się o wyjście np. na Skrzyczne czy Klimczoka, ale także podziwiać uroki Szczyrku, Karpacza, Ustronia czy Wisły. W przypadku gorszej pogody można skorzystać z oferty tutejszych muzeów – choćby Muzeum Beskidzkiego w Wiśle czy Muzeum Magicznego Realizmu. Atrakcjami są też skocznie w Skalitem i ta w Wiśle, która nosi imię Adama Małysza.

Bieszczady

Dlaczego warto wybrać się wiosną w Bieszczady? Po to, by podziwiać niezwykłą szatę roślinną, która przebija się spod zimowej szarzyzny. W późniejszym okresie także tutaj pojawiają się całe pola kwiatów, które aż proszą się o ich fotografowanie. Bieszczady nie są przy tym tak popularnym kierunkiem wiosennych wypraw jak choćby Tatry, można więc liczyć tutaj na nieco więcej prywatności oraz niższe ceny noclegów.

Pieniny

Wiosną warto też wybrać Pieniny jako cel swojej pierwszej wyprawy o tej porze roku. Poleca się zwłaszcza odbycie długiego spaceru w rezerwacie przyrody Wąwóz Homole. Poza podziwianiem budzącej się do życia przyrody będziemy mogli obejrzeć klimatycznie różnokształtne turnie. Warto też odwiedzić tutejsze lasy – m.in. unikalną jaworzynę górską, która porasta wąwozy i żleby w Pieninach Właściwych.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*