Jakie meble nadadzą wnętrzu nowoczesny look?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie meble nadadzą wnętrzu nowoczesny look?

Artykuł sponsorowany

Styl nowoczesny bywa wymagający. Do najprostszych nie należy też wprowadzenie go do pomieszczeń w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli dysponujesz niewielkim metrażem. W dodatku ciągle pojawiają się nowe trendy i propozycje… Sprawdź, jak to ze sobą pogodzić!

Wielkie wejście

W mieszkaniach zazwyczaj funkcjonuje przedpokój – niewielkie pomieszczenie wprowadzające domowników i gości do dalszych części lokalu. Wbrew pozorom jest to miejsce, które stanowi ważny punkt organizacyjny mieszkania. Możesz tu zmieścić naprawdę sporo przestrzeni do przechowywania i nadal mieć przedpokój przestronny i niezagracony.

Kluczem jest wykorzystanie funkcjonalnych mebli, które pozwolą Ci na wszechstronną eksploatację. Warto zaopatrzyć się w szafę z wysuwanymi półkami oraz stojaki na buty, które pozwolą na zmieszczenie podwójnej ilości obuwia w przeznaczonych na nie miejscach. Dobrym pomysłem będzie też pufa do przedpokoju, która dzięki swoim kształtom zajmie możliwie najmniej miejsca i wpasuje się w nowoczesną stylistykę. Funkcjonalne może się również okazać zakupienie szafy z siedziskiem pod wymiar pomieszczenia.

Miejsce na wypoczynek

W nowoczesnym mieszkaniu nie może zabraknąć strefy relaksu! W czasach, kiedy życie staje się coraz bardziej komfortowe, każdy potrzebuje przestrzeni na swoje ulubione aktywności.

Koniecznie zorganizuj takie miejsce w swoim mieszkaniu – to może być fragment sypialni lub salonu, w którym umieścisz regał z książkami, telewizor albo gramofon, pufy z oparciem i stolik do kawy. Aranżacja takiego kąta może okazać się inspirująca i naprawdę przyjemna. Pomyśl o tym, co sprawia Ci największą radość i postaraj się rozlokować te przedmioty w swoim zasięgu! Twoja strefa relaksu na co dzień może służyć Tobie i domownikom, a kiedy wpadną goście – zamieniać się w centrum spotkania. I właśnie o to chodzi – nowoczesność to wielofunkcyjność.

Mała łazienka

Problem większości mieszkań to mała łazienka – zazwyczaj zaprojektowana dokładnie tak, żeby pomieścić najważniejsze sprzęty, ale nic poza tym. Na szczęście istnieje szereg patentów na urządzenie tego wnętrza w taki sposób, żeby optycznie je powiększyć – spróbuj rozwiesić dwa albo trzy duże lustra w strategicznych miejscach, użyj jasnych kolorów do ścian i płytek, a przede wszystkim postaraj się nie postępować zbyt zachowawczo. W małej łazience jest niewiele przestrzeni, ale jeśli wybierzesz najmniejszą dostępną umywalkę, w której ledwo będziesz mógł umyć ręce, przyczynisz się do wrażenia ciasnoty, zamiast zaoszczędzić miejsce! Dzięki wykorzystaniu tych pomysłów możesz sprawić, że wchodząc do łazienki, zapomnisz o jej metrażu – a to ogromny sukces.

Zdj. główne: Collov Home Design/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*