Sposoby na tanie zakupy w internecie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Sposoby na tanie zakupy w internecie

Zakupy w internecie to wygodny sposób nabywania nowych rzeczy. Obecnie mamy możliwość zakupienia niemal wszystkiego online. Produkty w sklepach internetowych często są tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Dlatego grono zwolenników zakupów online stale się powiększa.

Są sporym ułatwieniem, ale i niemałą pokusą. Mając wszelkie produkty dostępne za jednym kliknięciem, łatwo jest się zatracić i wydać o wiele więcej pieniędzy niż planowaliśmy. Aby kontrolować wydatki w internecie i nie dać się pokusom, warto wprowadzić w życie kilka zasad, dzięki którym nie tylko nie trzeba rezygnować z nabywania dóbr w internecie, ale można też zaoszczędzić.

Robienie zakupów grupowo

To pierwszy sposób, który skupia się głównie na rozrywce i podróżowaniu. Istnieją strony przeznaczone do kupowania voucherów lub bonów grupowo, co przekłada się na niższą cenę. Można bardzo okazyjnie nabyć bilety na koncert, relaksujący masaż lub kilkudniowy wyjazd na narty. Minusem tej metody jest ograniczony wybór atrakcji i określony czas na ich zrealizowanie. Logując się na strony oferujące zakupy grupowe, trzeba mieć nastawienie jak przy nabytkach w antykwariatach – nie wchodzimy po konkretną rzecz, lecz szukamy perełki. Jednak pomimo tej niedogodności wybór jest całkiem spory.  

Korzystanie ze stron z kodami promocyjnymi

Nic tak nie umila zakupów jak zniżki i promocje. Wiele sklepów internetowych często oferuje kody promocyjne dla swoich klientów. Jeżeli korzystamy z usług różnych sklepów, trudno jest wyłapać i nadążyć za stale zmieniającymi się promocjami. W odpowiedzi na ten problem powstały portale, na których znajdziesz wszystkie kody promocyjne do przeróżnych sklepów. Najprostszą formą znalezienia kodów do konkretnego sklepu jest wpisanie w wyszukiwarkę jego nazwy z dopiskiem „kody promocyjne”. Wtedy internet przedstawi nam wszystkie możliwe formy obniżenia opłaty oferowane przez konkretny sklep. Dlatego zawsze po wybraniu produktów z danego sklepu warto sprawdzić, czy nie uda nam się dodatkowo zaoszczędzić na zakupie.

Zapisywanie się do newsletterów 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – sklepy internetowe regularnie oferują rabaty, aby zachęcić klientów do zakupów. Tak samo większość takich sklepów posiada newslettery, w których te rabaty ogłaszają. Newsletter to regularnie przychodzące maile wysyłane przez sklep, w których przekazują swoim klientom wszelkie informacje „z życia” marki. Zapisując się na jego subskrypcję, wyrażamy zgodę na otrzymywanie takich wiadomości. W ten sposób zawsze jesteśmy na bieżąco z ofertami i promocjami ulubionego brandu. Dlatego jeśli regularnie robimy zakupy w jakimś sklepie internetowym lub zwyczajnie podobają nam się produkty danej marki i planujemy ich zakup, warto zapisać się do newslettera i obserwować przychodzące rabaty, które często są dostępne tylko dla subskrybentów.

Zakupy poza sezonem i w okresie promocji

Sezony w wielu branżach (mody, sportu, motoryzacji itp.) dzieli się głównie na dwa okresy – wiosna/lato i jesień/zima. Na początku sezonu każda marka wydaje nową kolekcję, którą  sprzedaje po najwyższej cenie z odpowiednią marżą. Im bliżej końca sezonu, tym ceny maleją (wiąże się to także z malejącym popytem). Na koniec sezonu produkty są sprzedawane po najniższej cenie, często na promocji. Takie duże promocje, kiedy marki chcą wyprzedać cały pozostały asortyment, są organizowane głównie dwa razy do roku i nazywane są wyprzedażą letnią i zimową. Jest to czas, w którym możemy najwięcej zaoszczędzić na zakupach. Obniżki sięgają nawet do 70-80%, a ceny są bardzo okazjonalne.

Przydatną wskazówką jest także kupowanie poza sezonem. To oznacza, że jeśli planujemy zakup sprzętu zimowego np. nart lub kurtki zimowej, warto szukać ich w okresie letnim. Niski popyt na tego typu produkty w lecie wiąże się ze znaczną obniżką cen. Działa to też w drugą stronę – produkty używane w lecie najtaniej kupimy w zimie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wybór w takim wypadku jest mniejszy. Nie zawsze uda nam się znaleźć poza sezonem to, czego potrzebujemy. Mimo wszystko warto robić zakupy w taki sposób, gdyż można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. 

Powyższe sposoby są sprawdzonymi metodami na tanie zakupy w internecie. Pomagają lepiej kontrolować wydatki i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto je stosować podczas nabywania dóbr online i cieszyć się zakupami bez stresu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*