Rośnie liczba wysłanych paczek za granicę przez Polaków

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Rośnie liczba wysłanych paczek za granicę przez Polaków

Wzrost szaleństwa zakupowego przed świętami to rzecz normalna. W grudniowym czasie zauważyć można, że liczba przesyłek nadawanych rośnie nawet o 50 proc. w porównaniu do innych miesięcy. Firmy kurierskie prognozują, że w roku 2020 ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia ta liczba jeszcze mocniej wzrośnie. 

Badania przeprowadzone przez firmę DHL pokazują, że rynek transportowy jest o 30 proc. większy niż w ubiegłym roku. Spowodowane to może być pandemią i tym, że coraz więcej osób kupuje rzeczy w sieci. Do rozwoju e-commerce wśród Polaków na pewno przyczyniły się pozamykane galerie handlowe i okazyjne ceny na stronach internetowych wielu sklepów. Jednak trzeba zwrócić uwagę również na to, że Polacy coraz chętniej kupują w zagranicznych e-sklepach.

Wiosenny lockdown był dla grupy Polskich przedsiębiorców sprzedających za granicę jak najbardziej korzystny. Usługodawcy zaczynają przekonywać się do sprzedaży swoich produktów poza granice naszego kraju, a firmy logistyczne starają się ich zachęcić korzystnymi ofertami do ekspansji.

Co ciekawe, w porównaniu z ubiegłym rokiem już 1/3 kupujących Polaków online korzysta również z zagranicznych serwisów e-commerce.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*