Przygotowania przed przeprowadzką – o to warto zadbać

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przygotowania przed przeprowadzką – o to warto zadbać

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzki zawsze wymagają przygotowań i planowania. W końcu zazwyczaj wiążą się one z koniecznością przeniesienia całego swojego dobytku z jednego miejsca do drugiego. O co warto więc zadbać jeszcze przed przeprowadzką? Podpowiadamy!

O czym pamiętać na kilka miesięcy przed przeprowadzką?

Przeprowadzki z dnia na dzień zdarzają się bardzo rzadko. Zazwyczaj o tym, że będziesz zmieniać lokum, wiesz na wiele miesięcy wcześniej – zwłaszcza jeśli decydujesz się na budowę domu lub kupno mieszkania od dewelopera. Jest więc kilka rzeczy, o które warto zadbać już na kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką. Przede wszystkim dokładnie wymierz nowe mieszkanie i zastanów się, czy meble, które planujesz do niego przewieźć, zmieszczą się w pokojach. Pozwoli Ci to na uniknięcie wielu niemiłych niespodzianek związanych z przenoszeniem większego wyposażenia. 

Warto również mieć na uwadze, że przeprowadzka wiąże się z ogromną ilością spraw administracyjnych, które należy załatwić odpowiednio wcześnie. Przede wszystkim pamiętaj, aby poinformować o zmianie miejsca zamieszkania swojego pracodawcę, urzędy, a także banki, firmy ubezpieczeniowe i inne ważne instytucje, z których usług korzystasz i które mogą wysyłać Ci wrażliwą korespondencję na stary adres. Nie zapomnij też o wypowiedzeniu lub przeniesieniu na nowy adres umów z dostawcami mediów. O wszystkie te formalności warto zadbać na miesiąc przed przeprowadzką.

Jeśli szukasz idealnego mieszkania Szczecin wynajem daje spore możliwości i jest świetnym miejscem na nowe lokum.

Tuż przed przeprowadzką

Kiedy wszystkie formalności są już załatwione, a lista sprzętów i wyposażenia do zabrania gotowa, możesz przejść do samego pakowania. Wiele osób zostawia to na ostatnią chwilę, jednak może okazać się to zgubne. Na pakowanie wszystkich swoich rzeczy zabierz się co najmniej na tydzień przed planowaną przeprowadzką. Pozwoli Ci to na solidne uporządkowanie i posegregowanie wszystkich przedmiotów. Pamiętaj też, aby zaopatrzyć się we wszystkie akcesoria niezbędne do pakowania, takie jak kartony, taśma klejąca, worki i folie bąbelkowe, a także markery i naklejki do oznaczania zawartości pakunków. Bardzo ważne jest także, aby odpowiednio wcześnie umówić się z firmą przeprowadzkową, o ile zdecydujesz się na skorzystanie z jej usług. Jeśli czujesz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy w przewiezieniu wszystkich swoich rzeczy do nowego mieszkania, koniecznie sprawdź ofertę https://fachoweprzeprowadzki.pl/.

Zdj. główne: Handiwork NYC/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*