Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Jedną z najważniejszych gałęzi medycyny naturalnej jest z pewnością ziołolecznictwo, wykorzystujące sprzyjające zdrowiu własności wielu roślin. Można je stosować w rozmaity sposób, nie tylko jako napary czy składniki tabletek, niektóre tak samo dobrze sprawdzają się jako wsad poduszek, na których śpimy. Jedną z takich roślin jest gryka, znana przede wszystkim z kuchni jako półprodukt do produkcji kaszy gryczanej, a zewnętrzną częścią jej ziaren, czyli łuskami, coraz częściej wypełnia się bawełniane lub syntetyczne poszewki poduszek. Ekologiczna łuska gryki to naturalna i zalecana alternatywa dla tradycyjnych wypełnień poduszek, o niebagatelnym wpływie na stan zdrowia.
Zaburzenia snu to problem dotykający miliony ludzi, lecz szczególnie narzekają na niego alergicy, u których wypełniający poduszkę puch może powodować reakcje skórne i oddechowe. Są jednocześnie wrażliwi na rozwijające się w poduszkach bakterie czy roztocza, dlatego właśnie im zalecane jest spanie na poduszce z łuską gryki, która nie zaszkodzi nawet przy astmie. Zapewnia komfort, jakiego oczekują i spokojny sen, a zawarte w gryce taniny, mające właściwości antyalergiczne, zahamują rozwój bakterii i pozostałych szkodliwych mikroorganizmów, odczuwalnie poprawiając higienę snu.
Nie jest przypadkiem, że wypełnione gryką poduszki, takie, które kupimy na stronie ich producenta https://sleepzone.ovh/, wpływają korzystnie na zdrowie. Nie tylko dopasowują się do kształtu szyi oraz głowy i barku, dając im mocne podparcie i eliminując między innymi bóle głowy. Gryka, z której zrobiono łuski, jest źródłem składników niezbędnych dla organizmu, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin B i E, olejków eterycznych, węglowodanów, antyoksydantów i minerałów, fosforu, cynku, magnezu, miedzi, potasu i żelaza. Dużą ulgę odczuje też nasz przeciążony kręgosłup, kiedy położymy się spać na poduszce z łuską, to już po kilku dniach zauważymy, że szybciej zasypiamy, a rano budzimy się rześcy, wypoczęci i pełni energii.
Ziarna gryki i pozyskiwane z nich w naturalny sposób łuski, działają na organizm wielopłaszczyznowo, poprawiając przepływ krwi w obrębie głowy, szyi czy ramion, pozwalając się rozluźnić, zapewniając głęboki sen, przeciwdziałają przegrzewaniu się głowy, a leżąc na poduszce z gryki, z pewnością poczujemy się o wiele lepiej. Warto także wspomnieć o ich działaniu zmniejszającym potliwość, antystresowym, przeciwzapalnym, przeciwbólowym, wspierającym funkcjonowanie układu odpornościowego, redukują też uciążliwe chrapanie, a dzięki kształtowi łusek kręgosłup jest cały czas delikatnie masowany. Można więc powiedzieć, że łuski mają właściwości rehabilitacyjne.
Jeśli poduszka ma odpowiednio dostosowywać się do kształtu głowy i szyi, podpierać je i poprawiać krążenie krwi, to musi być odpowiednio twarda. Każda poduszka zawiera funkcję regulowania twardości poprzez wszyty zamek, dzięki któremu można odsypać część łuski. Możliwość odsypania nadmiaru łuski gryczanej pozwala lepiej dopasować poduszkę do kształtu ciała, nie będzie też zbytnio uginać się pod ciężarem naszej głowy.
Dla zachowania pełni higieny zaleca się umieszczenie poduszki w dodatkowej powłoce, a najbardziej odpowiednia będzie uszyta z bawełny, poprawiająca przepływ powietrza. Obie poszewki można wyprać w pralce, lecz po wcześniejszym wysypaniu łusek do woreczka, których nie należy prać. Warto łuski co jakiś czas wystawić na działanie promieni słonecznych, aby skutecznie móc je odświeżyć i usunąć wszystkie zanieczyszczenia. W celu zachowania komfortu użycia zaleca się wymianę łusek średnio co 2 lata, a oferuje je osobno praktycznie każdy producent i sprzedawca tego typu poduszek, gwarantując ich szybką dostawę.
Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.