Jakim typem domownika jesteś?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakim typem domownika jesteś?

Obecne czasy skłaniają nas do coraz częstszego przebywania w domu. Dla jednych jest to przywilej, a dla drugich przykra konieczność. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź jakim typem domownika jesteś! 

Cechy osobowości a pobyt w domu

Każdy z nas ma inny charakter. W zależności od naszego usposobienia inaczej postrzegamy pobyt w domu, a także różnie się w nim czujemy. Czas spędzony w czterech ścianach z domownikami wcale nie musi być katorgą, a miłym doznaniem. Warto sprawdzić co nas różni, a co dzieli. Poniżej przedstawiamy 4 typy domowników.  

Domowy optymista

Domownik, który z natury jest uśmiechnięty. Zawsze optymistycznie patrzy w przyszłość. Dłuższy pobyt w domu jest dla niego wyzwaniem, jednak dzięki dużym pokładom kreatywności potrafi sobie i innym organizować czas. Co najważniejsze – nie lubi przebywać sam. Preferuje kontakt z ludźmi. Będąc samemu w domu, musi mieć dostęp do mediów społecznościowych. Utrzymywanie kontaktów towarzyskich, wideorozmowy z przyjaciółmi to podstawa. Niestety, tacy domownicy bardzo często o wszystkim zapominają. Wstawione pranie, ale nie rozwieszone od kilku dni? Norma. Laptop włączony całą noc? Naturalna rzecz. Stosy naczyń zalegających w zlewie? Zapewne same się umyją. Mieszkając z tym typem domownika, nie warto nastawiać się na perfekcyjne wykonywanie przez niego zadań. 

Nerwowy choleryk

Domownik o takim usposobieniu ma w sobie spore pokłady energii. Przebywając jednak w domu, nie ma jej jak rozładować. Podczas pobytu w czterech ścianach nie raz i nie dwa wybucha złością. W życiu najchętniej wszystko by zmieniał. Chce mieć również wszystko pod kontrolą. Długi pobyt w domu jest dla niego wielkim wyzwaniem. Lubi życie w ciągłym biegu, jest osobą działającą od rana do wieczora na pełnych obrotach. Lubi podejmować ryzyko i wyzwania, a brak adrenaliny działa na niego destrukcyjnie. Jeśli czyta czasopisma to te o polityce, a jak ogląda filmy to tylko thrillery i horrory. Jest przekonany o swoich racjach, a przebywając w domu lubi je głośno i dosadnie wyrażać,  nie tylko w rozmowach z najbliższymi, ale także w codziennych rozmowach z przyjaciółmi. 

Flegmatyczny domator

To osoba, która w domu nigdy się nie nudzi. Jeśli jest ku temu okazja – potrafi żartować i dobrze się bawić. Miły i życzliwy, chętnie utrzymuje kontakty z przyjaciółmi. Nie ma nic przeciwko długim wieczorom z książką. Zachwyca go literatura piękna i powieści historyczne. Co więcej, nie lubi zmian. Podczas czasu wolnego w domu nie myśli o remoncie całego mieszkania. Po prostu cieszy się chwilą. Flegmatyczny domator jest bardzo uporządkowany i ma dokładnie opracowany plan dnia. Zawsze wstaje o tej samej porze, a dzień częściej niż kawą rozpoczyna kubkiem gorącej herbaty. Lubi, gdy mieszkanie lśni czystością, dokładnie zmywa naczynia, gotuje wykwintne dania, a przy tym nigdzie się nie śpieszy. 

Typ melancholijny

To domownik cechujący się analitycznym myśleniem. Rzeczy wykonuje wolno, ale dokładnie. Nie utrzymuje kontaktów z bliskimi – nie ma na to przestrzeni w jego życiu. Jest introwertykiem, który swoje baterie ładuje w czterech ścianach – w ciszy i spokoju. Dłuższy pobyt w domu nie jest dla niego trudnością, a przywilejem. Nie musi być cały czas stymulowany bodźcami z zewnątrz. Postępuje zgodnie z regułami, lubi dużo rozmyślać o życiu, a jego największą wadą jest umartwianie. Bardzo ciężko znaleźć mu w sobie motywację do działania. W rezultacie decyzje podejmuje z trudnością, a większość dnia spędza na rozmyślaniach w stylu: „Obejrzeć film czy poczytać książkę?”. Poza tym jest pedantem, więc żaden okruszek nie ma prawa znaleźć się na dywaniku w salonie. Często sprząta, ale większość czasu mija mu na rozmyślaniu o niebieskich migdałach.  

To cztery typy domowników. Czy odnalazłeś tu cechy pasujące do siebie i swoich bliskich? 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*