Jak zrobić idealne loki? Fryzura bez użycia sprzętu!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić idealne loki? Fryzura bez użycia sprzętu!

Loki to bardzo efektowna fryzura, którą chętnie wybieramy na wielkie wyjścia. Nieprzerwanie modna i dodająca szyku. Jednak nie zawsze mamy w domu odpowiedni sprzęt, aby je zrobić. Jak zatem zrobić loki bez użycia lokówki czy też prostownicy?

Wciąż jest to fryzura najchętniej wybierana przez stylistów. Naturalne loki pozostające w lekkim nieładzie to efekt, który możemy osiągnąć, jeśli zrobimy je bez użycia ciepła. Co więcej, nieużywanie lokówki czy też prostownicy pozwoli Ci na noszenie loków codziennie bez negatywnego wpływu na kondycję Twoich włosów. W poniższym artykule przedstawimy Ci kilka wspaniałych sposobów, z których możesz z łatwością skorzystać, a wszystko, czego będziesz potrzebowała, na pewno masz w domu. 

Jak zrobić loki za pomocą papieru toaletowego?

Każdy ma w domu ręczniki papierowe lub papier toaletowy. To właśnie jest główny produkt, który będzie Ci potrzebny do wykonania tych wspaniałych loków na zimno. Świetnie sprawdzi się w roli papilotów. Weź listek papieru toaletowego i zegnij go tak, aby miał około 2 cm szerokości. Dzięki temu papier będzie bardziej odporny na przerwanie. Jeśli używasz ręcznika papierowego, możesz spokojnie przedzielić go na dwie części, a w przypadku dużych ręczników nawet na trzy.

Kiedy będziesz miała przygotowane ok. 20–30 papilotów. Podziel włosy na równe części. Im cieńsze pasma zrobisz, tym drobniejsze później będą Twoje loki. Włosy możesz zacząć nawijać, kiedy są lekko wilgotne, a jeśli zdążyły Ci już wyschnąć, zwilż je wtedy np. delikatną wodną mgiełką. Następnie zawijaj pasma jak papiloty, robiąc na końcu supeł. Jeśli Ci zabraknie papilotów, możesz je z łatwością dorobić. Następnie możesz się położyć w nich spać lub pochodzić ok. 3–4 godzin. Kiedy loki są już gotowe, rozwijamy papierowe papiloty i cieszymy się burzą loków przez cały dzień!

Loki zakręcone na kredki?

Aby w ten sposób wykonać loki w domu, potrzebujesz kredek ołówkowych. Niestety kredki świecowe czy innego rodzaju mogą się zbyt łatwo połamać. Jeśli nie masz kredek ołówkowych, wykorzystaj ołówki, a może masz nadmiar pałeczek do sushi? One też świetnie się sprawdzą. Lekko mokre włosy rozczesz porządnie, najlepiej grzebieniem. Następnie rozdziel włosy na niezbyt szerokie pasma. 

>> Automatyczna lokówka do włosów – to musisz wiedzieć!

Weź kredkę i nawijaj włosy już od samej nasady, jak makaron. Końcówkę przypnij wsuwka lub spinką w stylu żabka. Zostaw włosy na około godzinę lub do całkowitego wyschnięcia. Zdejmuj kredki delikatnie i przeczesuj włosy jedynie palcami, nie używaj już grzebienia ani szczotki. Jeśli natomiast masz tylko wsuwki, pasma włosów pozwijaj w ruloniki.

Łapiąc za końcówkę, obracaj nimi tak, aby stworzyła się serpentyna. Następnie zwiń je w ślimaki, a wsuwkę doczep do nasady. W tym przypadku również pozostaw włosy na godzinę lub do całkowitego wyschnięcia i rozczesuj jedynie palcami. W tym sposobie najfajniejsze jest to, że efekty olśniewających włosów możemy uzyskać bardzo szybko. 

Zakręcone włosy lub stylowa fryzura

Jeśli masz w domu materiałową, sportową opaskę koniecznie wypróbuj ten sposób na domowe loki. Opaskę załóż na głowę równo, tak aby objęła całe włosy. Następnie po kolei oddzielaj od siebie pasma i oplataj je wokół opaski. Nakręcaj je tak długo, aż nakręcisz wszystkie włosy. Wtedy utworzy Ci się na głowie wianek z Twoich włosów, który sam w sobie jest już świetną fryzurą. Dlatego kiedy do wyjścia zostało Ci niewiele czasu, wypróbuj ten sposób. Przez pierwszą część imprezy możesz mieć wianek, a w drugiej części zaskoczysz wszystkich gości burzą loków! 

W takim wianku możesz też spać. Kiedy będziesz odkręcała włosy, delikatnie zdejmuj pasmo za pasmem, żeby nie zrobić sobie kołtunów. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt, utrwal włosy na przykład lakierem. 

Każdy z powyższych sposobów jest bardzo prosty i z łatwością zrobisz sobie dzięki nim wspaniałe loki na głowie. Nie używając ciepła, nie będziesz też uszkadzała swoich włosów. Co najważniejsze, nie musisz robić przerw w testowaniu kolejnych sposobów, spokojnie każdego dnia możesz wybierać inny. Koniecznie wypróbuj wszystkie!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*