Jak znaleźć dobre mieszkanie na sprzedaż w Lublinie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak znaleźć dobre mieszkanie na sprzedaż w Lublinie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup wymarzonego mieszkania to poważna decyzja, która wymaga dogłębnego przemyślenia. W wielu przypadkach jest ona związana z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Proces zakupu mieszkania najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniego lokalu.

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Istnieją dwa sposoby na zakup mieszkania – bezpośrednio od dewelopera lub od osoby, która wcześniej była jego właścicielem. Są to odpowiednio rynki pierwotny i wtórny. Każdy z nich ma swoje plusy. Mieszkanie z rynku wtórnego może być nieco tańsze, ale zwykle jest już urządzone i wymaga remontu lub odświeżenia. Mieszkania na rynku wtórnym mogą znajdować się w starych budynkach. Deweloperzy stawiają nowe budynki, wykorzystując przy tym najnowsze zdobycze technologii budowlanej oraz wiedzę z zakresu budownictwa. Na mieszkanie z rynku pierwotnego trzeba czekać, ale jego cena może okazać się atrakcyjna.

Zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, na przykład na https://www.domlublin.pl/, otrzymuje się lokal w stanie deweloperskim. Jego wykończenie to dodatkowy koszt, który należy obliczyć. Chociaż związane jest to z koniecznością wykonania dodatkowych prac, pozwala na pełną personalizację tego, jak będzie wyglądało mieszkanie. Inwestor ma możliwość wybrania podłóg, kolorów ścian czy umiejscowienia elementów instalacji. Nowoczesne budynki stawiane są z materiałów, które cechują się wysoką termoizolacją oraz wyciszeniem. Co roku normy dotyczące zapotrzebowania budynku na energię stają się coraz bardziej restrykcyjne – przekłada się to na niższe koszty życia związane z ogrzewaniem lub klimatyzowaniem.

Czy warto negocjować cenę mieszkania?

Wybrawszy już swoje wymarzone mieszkanie, zawsze warto negocjować cenę. Istnieje wiele argumentów, których można użyć zarówno w rozmowie ze sprzedawcą na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Na możliwości negocjacyjne wpływają takie czynniki jak lokalizacja budynku, stan mieszkania i obecna sytuacja rynkowa. Jeżeli akurat wiele osób szuka mieszkania w danej okolicy, negocjowanie ceny będzie trudniejsze. Budynki stawiane przez deweloperów często tworzą zamknięte kompleksy mieszkaniowe, co jest w stanie uatrakcyjnić każdą okolicę. Nie oznacza to jednak, że nie można negocjować ceny. W procesie zakupu mieszkania należy zwrócić uwagę także na kwestie prawne. Zakup od dewelopera zwykle oznacza, że nie będzie żadnych problemów związanych na przykład z prawem własności do lokalu, ale na rynku wtórnym trzeba dokładnie sprawdzić zapisy w księdze wieczystej.

Fot.: ErikaWittlieb/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*