Jak wykończyć budynki przemysłowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wykończyć budynki przemysłowe?

Artykuł sponsorowany

Hale, budynki oraz magazyny przemysłowe nie muszą wyglądać jak przytulne i modne wnętrza z katalogów, jednak dla komfortu pracowników oraz trwałości powinny być wykończone w odpowiedni i estetyczny sposób. Dzięki wykończeniu takiego miejsca zapewnisz swoim pracownikom bezpieczeństwo i ochronę, a także zadbasz o to, by w pomieszczeniach panowała przyjemna atmosfera i czystość. Zobacz, jak wykończyć budynki przemysłowe. 

Wykończenie podłogi  

Zwyczajna cementowa wylewka na podłodze to jeszcze nie posadzka. Taki cement bardzo mocno kurzy, wzbija w powietrze bardzo duże ilości pyłu praktycznie przy każdym ruchu. Ponadto niczym nie pokryta wylewka niszczy się i wyciera, przez co nie jest tak trwała, jak być powinna. O ile ze względów estetycznych, hala przemysłowa nie musi być w żaden sposób zdobiona i cement na podłodze wystarczy, tak jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracowników, wylewka musi być pokryta dodatkową warstwą.

Posadzki epoksydowe doskonale sprawdzają się w takich miejscach. Żywica epoksydowa jest bardzo wytrzymała, łatwa do utrzymania w czystości, antypoślizgowa oraz wodoodporna, przez co doskonale nadaje się do fabryk, magazynów oraz hal, w których codziennie przebywa bardzo dużo osób. By zabezpieczyć ściany przed otarciami przez na przykład od wózków widłowych czy palet, warto też zamontować listwy przypodłogowe, które kupisz na https://wallup.pl/. Dzięki nim ściana nie będzie się tak brudzić i na dłużej pozostanie estetyczna.

Wykończenie ścian   

Chropowate niewykończone ściany również mogą stanowić zagrożenie dla pracowników oraz uszkadzać towar, generując straty dla zakładu przemysłowego. Dlatego ważne jest, by w odpowiedni sposób wykończyć ściany hali. Gipsowanie i wyrównywanie ściany pod malowanie zajmuje bardzo dużo czasu, a farba olejna wygląda bardzo nieestetycznie i już dawno wyszła z użycia na rzecz lepszych rozwiązań.

Boazerie PCV to bardzo skuteczny i szybki sposób na wygładzenie i ozdobienie ścian, przez co hala przemysłowa nabierze bardziej przyjaznego wyglądu. Dodatkowo panele PCV są wytrzymałe, trwałe i na długi czas ochronią i wygładzą ściany. By utrzymać wysokie morale pracowników, wygląd miejsca pracy jest bardzo ważny. Chociaż hala przemysłowa to nie salon meblowy i nie musi korzystać z designerskich projektów, dobrze i ładnie wykończona fabryka jest znacznie przyjaźniejszym miejscem pracy. 

Ocieplenie budynku  

Poza wykończeniem pomieszczeń wewnątrz, ważny jest także wygląd i odpowiednie wykończenie budynku od zewnątrz. Dobra izolacja termiczna budynku zapewnia komfort pracy bez względu na warunki panujące na dworze. Latem podczas upałów wewnątrz budynku panować będzie przyjemny chłód, z kolei w mroźne zimowe dni wnętrze budynku będzie ciepłe. Ułatwia to także ogrzanie i wychłodzenie budynku za pomocą kaloryferów i klimatyzacji, przez co koszty tych procesów znacząco spadają. Ocieplony budynek działa trochę jak termos, czyli utrzymuje temperaturę niezależnie od warunków na zewnątrz. 

Przy budowie fabryki niewiele uwagi poświęca się wykończeniu wnętrza. Jest to jednak tak samo ważne, jak zewnętrzne cechy budynku. Wygląd wnętrza zakładu przemysłowego jest ważny nie tylko dla osób w nim przebywających, lecz także dla efektywnego działania firmy. Warto zainwestować w dobre wykończenie budynku przemysłowego i zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo.

Zdj. główne: Danist Soh/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*