Jak pozbyć się plam z ubrań?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pozbyć się plam z ubrań?

Artykuł sponsorowany

Plama na ubraniu potrafi zepsuć humor. Jednak do szewskiej pasji jest w stanie doprowadzić nas taka plama, która nie chce zejść. Znamy jednak sposoby na pozbycie się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Oto one.

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama produktów, które pomagają uporać się z trudnymi plamami. Hurtownia chemiczna Roem oferuje środki do prania, które są w stanie pozbyć się z tkaniny nawet najbardziej uporczywego brudu. Są to m.in. środki do prania oraz odplamiacze. Już po pierwszym użyciu pomagają one zwalczyć substancje, które zniszczyły naszą odzież.

Niektóre plamy pozostawiają po sobie ślad, nawet wtedy, gdy nie są już tak dobrze widoczne. Podpowiadamy, jakie produkty pomogą uporać się z tego typu zabrudzeniami.

Woda utleniona

Woda utleniona sprawdzi się przy usuwaniu plam z czerwonego wina. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, należy połączyć ją z mydłem w równych proporcjach. Następnie wystarczy wetrzeć mieszankę w plamę i pocierać delikatnie przez minutę. Pozostaw tak zapraną odzież na 15 minut. Po upływie tego czasu obficie spłucz wodą.

Mączka kukurydziana

Mączkę kukurydzianą można stosować nie tylko do przygotowywania potraw. Choć nie jest to powszechna informacja, to można stosować ją do wywabiania plam, zwłaszcza z oleju i tłuszczu. Wystarczy, że zwilżysz odrobinę mączki kukurydzianej i wetrzesz ją bezpośrednio w plamę. Wyszczotkuj dokładnie tkaninę i spłucz ciepłą wodą. Plama powinna magicznie zniknąć.

Biały ocet

O tym, że ocet jest w stanie zastąpić wiele detergentów przydatnych do sprzątania domu wie już chyba każdy. Z powodzeniem można używać go również do prania, np. by pozbyć się plam z kawy lub krwi. W tym celu zamocz plamę w dużej ilości octu, a następnie wypłucz materiał.

Płyn do mycia naczyń

Z pewnością w swojej kuchni używasz płynu do mycia naczyń. A gdyby tak wykorzystać go do pozbycia się plam? Wystarczy wetrzeć odrobinę detergentu w plamę, a następnie zamoczyć ubranie w wodzie zmieszanej w równych proporcjach z wodą utlenioną. Pozostaw je w roztworze na 20 minut, a następnie upierz tkaninę w pralce.

Soda oczyszczona

O właściwościach sody oczyszczonej krążą już legendy. Z jej pomocą pozbędziesz się z ubrań plam, które pozostawiają po sobie perfumy. Utwórz z sody gęstą pastę i nałóż ją na zabrudzenie. Pozostaw na 15 minut, a następnie dokładnie wypłucz.

Sok z cytryny

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny może okazać się doskonałym środkiem do usuwania plam. W ten sposób bez problemu pozbędziemy się np. pożółkłych zabrudzeń pochodzących z resztek potu. Sok z kilku cytryn umieść w pojemniczku z ciepłą wodą, a następnie namocz w nim ubrania przez ok. 30 minut. Po upływie tego czasu dokładnie wypłucz tkaninę i upierz w pralce.

Powyższe sposoby są ostatecznymi rozwiązaniami na pozbycie się trudnych plam. Na początek warto uprać ubrania w detergentach dostępnych na stronie hurtowni https://www.roem.pl/. Być może korzystanie z powyższych rozwiązań nie będzie wcale konieczne.

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*