Jak ciekawie zaaranżować dużą przestrzeń w ogrodzie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak ciekawie zaaranżować dużą przestrzeń w ogrodzie?

Artykuł sponsorowany

Duży ogród daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli dysponujesz niezagospodarowaną przestrzenią i nie masz pomysłu, w jaki sposób ją wykorzystać, to poniższy artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj pomysły zebrane przez redakcję i dokonaj zmian w Twoim ogrodzie. 

Basen ogrodowy

Dobrej jakości, przydomowy basen to luksus, za który będziesz sobie dziękować w upalne dni. Rozważając zakup basenu, warto wziąć pod uwagę fakt, że prywatne pływalnie nie zapewniają takiego komfortu i prywatności jak baseny ogrodowe. W ostatnim czasie koszt zakupu i instalacji basenu sporo się obniżył, dzięki czemu wielu właścicieli posesji chętnie inwestuje w prywatne akweny.

Basen ogrodowy to również znakomita atrakcja dla dzieci. Większe modele basenów mogą pomieścić nawet kilkanaście osób, a także być świetnym rozwiązaniem dla miłośników pływania. Na rynku znajdziesz baseny, które można dostosować również do niestandardowych wymiarów posesji. Jeśli chodzi o materiały, to zwykle baseny ogrodowe zbudowane są ze stali albo wykonane z trwałego, trójwarstwowego PVC.

Meble do ogrodu

Duża przestrzeń w ogrodzie pozwala zaaranżować także przytulny kąt wypoczynkowy, który pomieści całą rodzinę. Sprawdzi się idealnie w okresie wakacyjnym, a także w sezonie grillowym. Niezmiennym hitem, jeśli chodzi o meble ogrodowe, są wiszące, bujane fotele oraz huśtawki ogrodowe z zadaszeniem. Jeśli lubisz urządzać grilla i spędzać czas w ogrodzie, zainwestuj również w zestaw składanych, drewnianych mebli, w których skład wejdą m.in. stół, krzesła i rozkładany parasol ogrodowy. Praktyczną alternatywę dla krzeseł stanowią także zestawy wypoczynkowe wykonane z palet oraz komplety rattanowe z zadaszeniem. Modułowe siedziska i sofy możesz dowolnie ze sobą łączyć, w zależności od potrzeb. Na taras z kolei świetnie sprawdzą się skrzynie z technorattanu, w których możesz przechowywać sprzęt do grillowania, narzędzia do uprawy roślin albo składane leżaki. 

Jeśli szukasz praktycznego i estetycznego rozwiązania, które pozwoli Ci oddzielić wybraną przestrzeń ogrodu lub tarasu, wybierz drewnianą lub metalową pergolę. Dzięki przegrodzie porośniętej kwiatami wydzielisz kameralną przestrzeń wypoczynkową oraz zapewnisz sobie cień i stworzysz niesamowitą atmosferę. Zadbaj o to, żeby w pobliżu znalazł się elegancki wózek na schłodzone napoje i koktajle.

Atrakcje ogrodowe dla dzieci

Sporej wielkości ogród może zawierać także praktyczny plac zabaw dla Twoich dzieci. Wydziel z ogrodu przestrzeń dla maluchów i wyposaż ją w piaskownicę, huśtawki ogrodowe oraz zjeżdżalnię. Dzieci pokochają także domek albo namiot ogrodowy, w którym będą mogły chować zabawki i bawić się, osłonięte przed silnym słońcem. 

Altany i namioty 

Alternatywnym rozwiązaniem dla zakupu zadaszonych mebli jest inwestycja w altanę albo rozkładany namiot ogrodowy. Jeśli postanowisz postawić altanę w pobliżu domu, warto zadbać o to, aby pasowała do elewacji budynku. Projektanci ogrodów zalecają również dobór stylu altany do charakteru ogrodu, np. altana w stylu prowansalskim nie będzie najlepiej komponować się z ogrodem stylizowanym na japoński. 

Ochrona ogrodu przed chwastami i szkodnikami 

Działka o dużej powierzchni jest bardziej narażona na ataki szkodników oraz pojawienie się chwastów, ponieważ trudniej zadbać o odpowiednie warunki gleby. W procesie ściółkowania pomocna będzie agrotkanina oraz agrowłóknina ściółkująca i okryciowa. Materiały tego typu wykorzystywane w ogrodach pozwalają wzmocnić system korzeniowy roślin oraz uchronić rośliny przed zmarznięciem.

Zdj. główne: Jan Canty/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*