Hydrolaty – czym są i jak je stosować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Hydrolaty – czym są i jak je stosować?

Popularność hydrolatów stale rośnie. Każdy, kto jest fanem świadomej i naturalnej pielęgnacji zapewne miał z nimi styczność i korzystał z ich właściwości.

Hydrolaty – co to jest za substancja? 

Popularne w ostatnim czasie hydrolaty to nic innego niż woda, która pozostała po wydestylowaniu olejków eterycznych. Kiedyś uznawało ją jako bezużyteczną. Zmieniło się to w momencie zbadania jej składu i odkrycia, że pozostaje w niej nawet do 1% olejków eterycznych. Nazywa się ją również wodami roślinnymi lub kwiatowymi. Hydrolaty, są to czyste esencje roślinne, w rozcieńczonej formie. Dlatego mogą być stosowane bezpośrednio na skórę na przykład w formie toniku. Znalazły one swoje zastosowanie również w aromaterapii. Potwierdzone jest, że ich regularne stosowanie korzystnie wpływa na nastrój, dobre samopoczucie, a co najistotniejsze przy pielęgnacji, poprawia wygląd i stan skóry.

Hydrolaty – jak stosować? 

W momencie, gdy cera jest wilgotna od hydrolatu, należy nałożyć swój ulubiony kosmetyk pielęgnacyjny – olejek, serum lub krem. Drogocenne właściwości hydrolatów stosuje się również jako dodatek do masek. Najczęściej łączy się je z naturalnymi glinkami i algami jako maski na twarz.

Warto wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji ze względu na delikatność oraz szerokie spektrum zastosowania i właściwości.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*