Czym jest wirtualna karta płatnicza?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest wirtualna karta płatnicza?

Czym jest wirtualna karta płatnicza? Czy posiada fizyczną formę? Dowiedz się, jakie istnieją formy zapisu w systemie prowadzonym przez bank oraz jak z niej korzystać?

Jest to stosunkowo świeży trend w świecie finansów, który zdobywa swoich zwolenników, ze względu na wygodę użytkowania i fakt, że nie możesz jej zgubić. Co prawda, nie schowa się jej fizycznie do portfela, jednakże sprawdza się do bezpiecznych zakupów w sieci. Nie skorzystasz z niej w sklepie stacjonarnym, jednak podobnie jak zwykła karta płatnicza posiada swój numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający.

Jak korzystać z karty wirtualnej?

Działanie karty wirtualnej można porównać do użytkowania karty przedpłaconej zwanej inaczej kartą prepaid. Zapłacisz nią wyłącznie wtedy, gdy znajdują się na niej środki. Taka forma płatności w sieci jest bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem. Nawet jeżeli dane takiej karty dostaną się w niepowołane ręce, możesz ją w łatwy sposób zablokować lub nawet usunąć. Nie dojdzie wtedy do realizacji nieautoryzowanych płatności. W najgorszych wypadku osoby trzecie będą miały dostęp do środków wpłaconych na karcie, a nie do wszystkich pieniędzy na Twoim koncie bankowym. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*