Co zabrać na wyjazd z psem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Co zabrać na wyjazd z psem?

Artykuł sponsorowany

Wyjazd z psem może być stresujący zarówno dla psiaka, jak i dla Ciebie. Warto zrobić listę produktów, które powinieneś ze sobą zabrać. Dzięki temu Ty oraz zwierzak spędzicie czas w nowym miejscu w o wiele lepszym nastroju. 

Woda i pożywienie

Spakuj jedzenie i wodę dla swojego psa i upewnij się, że odmierzyłeś wystarczającą ilość suchej karmy lub masz ze sobą wystarczającą ilość mokrej karmy na całą podróż. Kilka przekąsek tu i tam to dobra zabawa i motywacja dla psiaka, ale pamiętaj o zapewnieniu psiakowi  regularnej  diety, aby zapobiec problemom żołądkowym. Rób regularne postoje, aby podawać swojemu psu trochę wody i karmy. Możesz zabrać ze sobą specjalnie zaprojektowaną miskę na wodę lub po prostu spakować zwykłe miski na żywność i wodę i wrzucić je do bagażnika. Na rynku znajdziesz różne warianty, np. pojemniki silikonowe, które zajmują mało miejsca, a jeśli wybierasz się gdzieś na pieszą wycieczkę z pupilem, zawsze możesz spakować taką miseczkę do plecaka bez ryzyka zajmowania cennej przestrzeni.

Worki na odchody

Łatwe do zapamiętania, a jeszcze łatwiejsze do zapomnienia podczas męczącej pracy pakowania się w ostatniej chwili. Nie chcesz dać się złapać bez worków na odchody na postojach drogowych ani biegać do sklepu zoologicznego po dotarciu na miejsce. Pamiętaj, by zawsze sprzątać po swoim psiaku. Nikt nie chciałby wdepnąć w niespodziankę pozostawioną po Twoim psie. Świetnym rozwiązaniem będą worki biodegradowalne – czysto i ekologicznie! 

Smycze i obroże

Nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do spuszczania psa ze smyczy, zachowaj ostrożność podczas przerw na postój. Zachowaj o wiele większą ostrożność, niż żałuj i używaj obroży oraz smyczy podczas przerw w drogach i w nowym miejscu. Jest tak wiele nowych zapachów i terenów do odkrycia – trzymaj psa na smyczy, aby uniknąć problemów. Ważne jest również, aby upewnić się, że pies ma plakietkę z Twoim imieniem i numerem telefonu na wypadek sytuacji awaryjnej. 

Zaświadczenie o szczepieniu i inne dokumenty

Przygotuj się odpowiednio zwłaszcza w tym zakresie i zawsze bierz ze sobą zaświadczenie o szczepieniu swojego psa. Jest to szczególnie ważne, jeśli podczas podróży przekraczasz jakiekolwiek granice międzynarodowe, ale bez względu na to, czy jesteś w innym województwie, czy nawet w sąsiednim mieście, w nagłych przypadkach powinieneś mieć ze sobą dokumenty swojego psa. 

Apteczka

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić apteczkę, czy złożyć ją samodzielnie, bądź przygotowany na wstrząsy, siniaki i zadrapania, które mogą się zdarzyć na drodze. Apteczka może się przydać, zwłaszcza jeśli wybierasz się na kemping lub inną przygodę na świeżym powietrzu. Upewnij się, że masz pęsetę do usuwania kleszczy lub drzazg, płyn do przemywania oczu, bandaże z gazy, taśmę, chusteczki antyseptyczne, nożyczki i proszek do tamowania krwawienia, aby zatrzymać krwawienie z pazurów. Jeśli jedziesz w w szczególnie zimne miejsce, koniecznie zabierz też ubranka dla psa. Należy jednak pamiętać, że odzież może powodować niepokój u zwierząt, zwłaszcza tych lękliwych, a ponadto nie wszystkie rasy mogą być ubrane (nie jest to zalecane u psów długowłosych, ponieważ sierść zaczyna się kołtunić). Są jednak nieocenione u psiaków z artretyzmem oraz u ras z krótką sierścią, gdyż te często nie mają podszerstka.

Legowisko

Spraw, by tylne siedzenie samochodu i podłoga każdego pokoju hotelowego były jak w domu, zabierając ze sobą psie legowisko na drogę. Z przyjemnością poczują znajomy zapach, a to pomoże nabrać Twojemu psu nieco pewności i poczucia bezpieczeństwa. Jest to niezbędne, aby nie tworzył on nowego legowiska z mebli Twojego przyjaciela lub na świeżej, nowej pościeli hotelowej. Szczególnie ważne jest również, aby zabrać ze sobą legowisko psa, jeśli cierpi on na artretyzm lub odczuwa dolegliwości stawów lub bioder. 

Środki uspokajające

Oprócz Twojego głosu i dotyku, psiaki potrzebują czasami trochę więcej pomocy, tak jak ludzie. Rozważ zabranie ze sobą oleju CBD o pełnym spektrum, który może pomóc złagodzić niepokój Twojego szczeniaka podczas długich przejażdżek samochodem lub gdy czuje się zdenerwowany w nieznanym miejscu.

Zabawki

Niektóre psy bawią się w nowym miejscu – oczywiście – tyle nowych zapachów! Przygotuj się, aby nagrodzić ich za dobre zachowanie kilkoma smakołykami, gdy przyjdą do Ciebie, gdy ich wezwiesz, lub po prostu zachęć ich do zrelaksowania się w samochodzie czymś pysznym. Nie zapomnij też o zabawkach – na tylnym siedzeniu łatwo się nudzić. Przynieś ich ulubioną zabawkę do żucia, by umilić podróż swojemu przyjacielowi.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*