Co ułatwi przechowywanie rzeczy w garażu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co ułatwi przechowywanie rzeczy w garażu?

Artykuł sponsorowany

Garaż nie jest miejscem, w którym jedynie parkuje się samochód. To także magazyn, który ma pomieścić narzędzia, sprzęt sportowy czy rowery. Zobacz, jak organizować garaż i co może ułatwić przechowywanie w nim rzeczy.

Odpowiednie meble

Tym, co z pewnością pomoże zorganizować przechowywanie rzeczy w garażu, jest zadbanie o odpowiednie meble. Dostępne na rynku meble warsztatowe przystosowane są do przechowywania dużych ciężarów, a także odporne na wszelkie uszkodzenia.

Najlepszym rozwiązaniem będą meble metalowe. Ich największą zaletą jest ogromna wytrzymałość, nawet na duże ciężary. Będą więc odpowiednie do przechowywania różnego rodzaju sprzętu czy puszek z farbami. Meble z metalu są także odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mamy pewność, że będą służyć nam przez lata.

W przypadku przechowywania mniejszych ciężarów, jak na przykład przetworów czy małych narzędzi, dobrym rozwiązaniem będą meble z drewna. To także doskonała alternatywa dla każdego, kto ceni ciekawy wygląd mebli, nawet w garażu. Producenci oferują także meble z plastiku. Są one jednak mniej odporne na otarcia i zarysowania niż meble metalowe.

Dobrym sposobem na to, żeby zachować porządek w garażu, są szafy. Ukryją wszystkie przedmioty, które mogłyby wprowadzać do wnętrza bałagan. Warto wkładać do nich zwłaszcza te najmniej używane rzeczy.

Haki i wieszaki

Zamontowanie na ścianach metalowych haków pozwoli przechowywać narzędzia ogrodowe czy przewody. Warto umieścić je tak, żeby najczęściej używane narzędzia były zawsze pod ręką. Ich zaletą jest to, że zajmują niewiele miejsca i jednocześnie pomagają przechować trudne do ustawienia czy schowania przedmioty.

Jeżeli w garażu przechowujesz rowery, świetnym rozwiązaniem będą wieszaki rowerowe. Pozwolą one na oszczędność miejsca i zapewnienie jednośladom bezpieczeństwa, ponieważ dzięki wieszakom rowery nie będą obijać się o inne przedmioty.

Organizery

Mniejsze akcesoria i narzędzia warto przechowywać w skrzynkach i walizkach narzędziowych. Często spotkać się można ze skrzynkami, które umożliwiają odpowiednie posegregowanie najpotrzebniejszych rzeczy. Dobrym rozwiązaniem mogą być też materiałowe organizery, które można przypinać do pasa. W takich organizerach najlepiej przechowywać to, co jest najczęściej potrzebne.

Tablice narzędziowe

To najlepsze rozwiązanie na zachowanie porządku wśród mniejszych narzędzi. Na tablicach warto wieszać narzędzia takie jak kombinerki, klucze czy śrubokręty albo zamontować specjalne pudełka, w których umieści się gwoździe i śrubki.

Pojemniki i pudełka

W garażu nie przechowujemy tylko narzędzi, ale także ozdoby świąteczne, różnego rodzaju pamiątki czy dekoracje i wszystkie inne rzeczy, które nie mieszczą się w domu czy w piwnicy. Warto umieścić je w zamykanych pudełkach, które łatwo ustawia się jedno na drugim albo umieszcza w szafie. Pozwoli to poskromić nawet największy bałagan. Warto postawić na przezroczyste pudełka, dzięki którym łatwo będzie sprawdzić, co jest w każdym z nich.

Organizacja przestrzeni

Najważniejszą zasadą w zorganizowaniu przestrzeni, która pozwoli zachować porządek, jest to, żeby najczęściej używane przedmioty były w zasięgu wzroku. Wszelkiego rodzaju sprzęty sezonowe, a więc akcesoria plażowe, namioty czy sprzęt narciarski, powinny znaleźć się na najwyższych półkach. Część rzeczy warto spakować do toreb próżniowych. W tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem będzie oznaczenie pudełek czy toreb etykietami, żeby wiedzieć, co gdzie się znajduje.

Zdjęcie główne: Free-Photos/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*