Ciekawostki o rodzinie królewskiej – sekrety i nietypowe obyczaje

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ciekawostki o rodzinie królewskiej – sekrety i nietypowe obyczaje

Serial „The Crown” zwrócił szczególną uwagę widzów na historię rodziny królewskiej oraz jej sekrety. W tym artykule opowiemy więcej o zwyczajach i tajemnicach tej niezwykłej rodziny.  

Królewskie maniery, czyli obyczaje na dworze Elżbiety II 

Rodzina królewska oraz jej goście muszą dokładnie przestrzegać zasad. Podczas wykwintnego posiłku należy zaprzestać jedzenia, kiedy zrobi to królowa. 

Nie wolno również pojawiać się na dworze królewskim w nieodpowiednim stroju. Kobiety nie mogą nosić krzykliwych i mocno wydekoltowanych sukienek na rodzinnych uroczystościach. Zakazane są również odkryte buty, np. sandały. Mile widziane jest wkładanie pończoch bądź rajstop. Mężczyźni zaś nie powinni wychodzić bez marynarki oraz klasycznych, skórzanych butów.

Wszyscy członkowie królewskiej rodziny mają do dyspozycji służbę – w tym garderobianą, która dba o każdy szczegół ubioru. Jest też odpowiedzialna za odpowiednie przechowywanie, czyszczenie i naprawianie ubrań, dzięki czemu członkowie rodziny królewskiej mogą nosić wielokrotnie te same kreacje, a one nie tracą na jakości. Sama królowa dba o wizerunek, dlatego nigdy nie pojawia się na oficjalnych uroczystościach bez kapelusza i rękawiczek. 

Królowa łabędzi 

Niewiele osób wie, że królowa Elżbieta II jest właścicielką praktycznie wszystkich łabędzi w Wielkiej Brytanii. Co roku w lipcu odbywa się ceremonia nazywana „wznoszeniem łabędzi”, podczas której łabędzie przebywające na Tamizie są liczone i sprawdzane pod kątem zdrowia. Królowa jest również jedyną osobą w kraju, która może legalnie jeść łabędzie, jednak nie zdarza się to często.  

Elżbieta II kierowcą 

Może zaskoczyć fakt, że królowa posiada prawo jazdy. Zdobyła je podczas II wojny światowej w trakcie służby wojskowej. Co więcej, monarchini była także mechanikiem samochodowym. Elżbieta II ze względu na wiek nieczęsto prowadzi samochód, jednak jako jedyna osoba w państwie nie potrzebuje prawa jazdy, by móc poruszać się po drogach. Może również bez kontroli granicznej wjeżdżać do innych krajów. 

Wujek Elżbiety II był sympatykiem nazistów 

Rodzina królewska ma kilka sekretów, które nie są zbyt chlubne. Jednym z nich jest fakt, że Edward VIII, wujek królowej Elżbiety II, sympatyzował z nazistami. Co więcej, utrzymywał również bliskie kontakty z samym Hitlerem. Jego osoba wymaga nieco głębszego przedstawienia również ze względu na ciekawą historię miłosną. Z powodu miłości do amerykańskiej aktorki Wallis Simpson był zmuszony abdykować. Po tej trudnej decyzji postanowił się z nią ożenić. Elżbieta II nigdy nie odniosła się szczegółowo do niepochlebnych informacji o jej wuju. Twierdzi, że była zbyt młoda, by zrozumieć ideologię nazistów i sama nigdy jej nie popierała. 

Imprezowa siostra Elżbiety II 

Rodzina królewska wydaje się nieskazitelna, ale nie wszyscy jej członkowie w stu procentach trzymali się królewskiego ceremoniału. Księżniczka Małgorzata, siostra Elżbiety II, w czasach swojej młodości była znana z bardzo imprezowego stylu życia. Wolny czas uwielbiała spędzać z muzykami, eksperymentowała z alkoholem i narkotykami. Jako mężatka miała romans z 17 lat młodszym ogrodnikiem – Roddym Llewellynem. Jej romans nie umknął czujnym paparazzim i szybko wyszedł na światło dzienne. Miał też swoje konsekwencje – jego ujawnienie zakończyło się pierwszym od blisko 500 lat rozwodem w rodzinie królewskiej.

Zdj. głóne: Markus Spiske/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*